Mózgi autystycznych dzieci generują aż o 42 proc. więcej informacji

Najnowsze odkrycia neurobiologów wskazują, że w stanie spoczynku mózgi autystycznych dzieci generują aż o 42 proc. więcej informacji od ich zdrowych rówieśników.

Mózgi autystycznych dzieci pracują na wyższych obrotach niż ich rówieśników
Mózgi autystycznych dzieci pracują na wyższych obrotach niż ich rówieśników123RF/PICSEL

Zespół złożony z naukowców z Case Western Reserve University i University of Toronto jest zdania, że właśnie w ten sposób można wyjaśnić wytworzenie własnego, wewnętrznego świata przez chore dzieci. Odkrycie to jest konsekwencją wcześniejszych badań, które wykazały, że mózgi autyków są inaczej połączone.

- Nasze badania pokazują, że dzieci autystyczne nie są zainteresowane kontaktami społecznymi, bo w stanie spoczynku ich mózgi generują znacznie więcej danych od rówieśników - powiedział Roberto Fernandez Galan.

Poza stwierdzeniem, że mózgi autyków w stanie spoczynku generują aż o 42 proc. więcej danych od zdrowych dzieci, zauważono istotne różnice w interakcjach między poszczególnymi rejonami mózgu. Nowe odkrycia potwierdzają dosyć świeżą teorię Intensywnego Świata, która zakłada, że autyzm to wynik nadfunkcjonalnego obwodu neuronalnego i trwałego stanu nadmiernego pobudzenia.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas