Pierwszy kosmiczny hotel coraz bliżej

Pierwszy komercyjny hotel kosmiczny będzie bardziej statkiem wycieczkowym niż elegancką stacją kosmiczną z "Odysei kosmicznej" Stanleya Kubricka. Tak przynajmniej uważa Tim Alatorre, starszy projektant Stacji Kosmicznej Von Brauna.

Tak będzie prezentować się Stacja Kosmiczna Von Braun
Tak będzie prezentować się Stacja Kosmiczna Von Braunmateriały prasowe

Fundacja Gateway projektuje pierwszy na świecie hotel kosmiczny nazwany Stacją Kosmiczną Von Braun. Każdy będzie miał do niego dostęp, oczywiście za odpowiednią cenę. Na stacji będzie grawitacja, w pełni działające kuchnie, bary i wnętrza wykonane z ekologicznych materiałów.- W końcu podróż kosmiczna będzie kolejną opcją na wakacje. Ludzie będą latać tam, podobnie jak w tropiki czy Disneylandu. Celem Fundacji Gateway jest uruchomienie Von Brauna do 2025 r. Tygodniowo hotel będzie odwiedzać 100 turystów - powiedział Tim Alatorre.Mimo iż początkowe koszty podróży w kosmos będą wysokie, to długofalowym celem Fundacji Gateway jest umożliwienie tego typu wakacji każdemu. Stacja Kosmiczna Von Braun będzie bazować na technologiach stosowanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), jednak w przeciwieństwie do niej, będzie miała sztuczną grawitację, dzięki czemu odwiedziny na niej będą o wiele bardziej komfortowe. Projekt oparty jest na koncepcjach opracowanych przez Wernhera von Brauna w latach 50. XX wieku.

Kwatery stacji kosmicznej mają być wyjątkowo komfortowemateriały prasowe

Stacja będzie oparta na kształcie koła o średnicy 190 metrów i będzie się obracać, tworząc grawitację podobną do tej odczuwalnej na Księżycu. Na stacji będą 24 oddzielne moduły wyposażone w miejsca do spania i inne funkcje pomocnicze. Niektóre moduły będą sprzedawane jako prywatne kwatery, a inne wynajmowane organizacjom rządowym. W tym samym czasie na Stacji Kosmicznej Von Brauna będzie mogło przebywać 400 osób.Fundacja Gateway chce, aby wizyty w hotelu kosmicznym były przede wszystkim komfortowe, więc zamierza odrzucić eleganckie, futurystyczne wnętrza na rzecz bardziej przytulnego wystroju. - Postępy w inżynierii materiałowej pozwalają teraz na stosowanie lekkich, łatwych do czyszczenia naturalnych substytutów kamienia i drewna, których normalnie nie dałoby się wysłać na orbitę - powiedział Alatorre.Po zbudowaniu Stacji Kosmicznej Von Brauna, Fundacja Gateway zamierza zbudować jeszcze większą stację kosmiczną po roku 2030.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas