Trzecia edycja MEDmeetsTECH już 7 czerwca

Czy wprowadzenie na rynek smartwatcha mierzącego parametry pracy serca wymaga przeprowadzania badań klinicznych? Co stanowi największy problem rozwijających się startupów z dziedziny med-tech? Jakie są najważniejsze trendy i polskie wynalazki medyczne? Na to pytanie już 7 czerwca odpowiedzą eksperci w trakcie konferencji MEDmeetsTECH #3 która odbędzie się w Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie.

Trzecia edycja MEDmeetsTECH już 7 czerwca
Trzecia edycja MEDmeetsTECH już 7 czerwcamateriały prasowe

- Rozwój nowych, innowacyjnych rozwiązań w medycynie wymaga łączenia kompetencji i wiedzy. Potrzebna jest znajomość anatomii człowieka, regulacji prawnych amerykańskiej FDA czy sposobu przesyłania sygnałów w urządzeniach medycznych. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, na którym brakuje takiej platformy - powiedział Janusz Kowalski, jeden z pomysłodawców konferencji MEDmeetsTECH.

Tematem najbliższej edycji są urządzenia medyczne. Formuła została tak zaplanowana, by kompleksowo poruszyć wszystkie aspekty niezbędne do opracowania urządzenia medycznego. Jak mówi Justyna Skowyra, drugi pomysłodawca: "będziemy rozmawiać o powstawaniu innowacji na poziomie prac naukowych, projektowania samych urządzeń po wdrożenie na rynek i rejestrację. Zaplanowane zostały sesje tematyczne: badania kliniczne, transfer wiedzy, medycyna oraz prezentacje startup."

Na scenie pojawią się operatorzy najnowszego robota medycznego daVinci a także omówione będą zalety i wady konsorcjum naukowego na przykładzie startupu Braster. Wśród młodych firm zaprezentuje się świetnie rokujący startup ExoLimbs produkujący urządzenie do samodzielnej rehabilitacji czy Remeed Vision, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość do leczenia niedowidzenia. Nie zabraknie także ekspertów wspierających innowacyjne firmy. Organizatorzy starają się, by konferencja miała jak najbardziej angażujący i aplikacyjny charakter. Na scenie pojawi się pacjent po wypadku komunikacyjnym, któremu uczestnicy i eksperci będą się starali pomóc proponując nowe rozwiązania.

To co dzieje się na scenie głównej to tylko część tego, czym jest MEDmeetsTECH. Uczestnicy mają okazję porozmawiać z potencjalnymi inwestorami, klientami, współpracownikami.

- Zdarza się, że dzięki poznaniu kluczowej osoby udaje się rozwiązać trudny problem z jakim borykali się pomysłodawcy. To już trzecia edycja, z roku na rok dociera do nas więcej takich informacji - dodała Justyna Skowyra.

Pełny program, sylwetki prelegentów oraz rejestracja dostępne są na stronie www.medmeetstech.com.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas