Chiny testują swoją małą stację kosmiczną
Wczoraj do chińskiej mini stacji kosmicznej Tiangong-2 (TG-2 - Niebiański Pałac) zacumował autonomiczny statek transportowy Tianzhou-1 (Niebiański pojazd), który wystartował z rakietą Chang Zheng 7 (Długi Marsz 7) w czwartek z centrum kosmicznego leżącego na wyspie...
Wczoraj do chińskiej mini stacji kosmicznej Tiangong-2 (TG-2 - Niebiański Pałac) zacumował autonomiczny statek transportowy Tianzhou-1 (Niebiański pojazd), który wystartował z rakietą Chang Zheng 7 (Długi Marsz 7) w czwartek z centrum kosmicznego leżącego na wyspie Hajnan.
Statek dostarczył kilka ton ładunku (głównie paliwa) na potrzeby prowadzenia projektów medycznych i technicznych w tym module orbitalnym. Tiangong-2 jest wstępem do budowy dużej stacji kosmicznej, na której mogliby bezustannie przebywać taikonauci, podobnie jak to się odbywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Moment przyłączenia statku kosmicznego do modułu orbitalnego Tiangong-2.
Budowa tej instalacji ma rozpocząć się już w przyszłym roku, wraz z wyniesieniem w kosmos modułu Tianhe-1 (Niebiańska Harmonia). Jeśli ISS zostanie wyłączona pod koniec lat 20., to Państwo Środka stanie się jedynym na świecie, które będzie dysponowało kosmicznym domem dla ludzi krążącym po ziemskiej orbicie.
Źródło: / Fot. CNSA