Co tam słychać w kinie?

Nie da się ukryć, że większość z nas lubi wypady do kina, ale niestety najczęściej nie są one całoroczną rozrywką. Sezon na dobre filmy kończy się bowiem wraz z nadejściem cieplejszych dni i o ile od późnego lata do końca zimy o porządne produkcje nietrudno, tak wiosna bywa pod tym względem problematyczna. Tak czy inaczej, coś w tych kinach grają, a ja postaram się Wam nieco przybliżyć co ciekawsze propozycje.

Nie da się ukryć, że większość z nas lubi wypady do kina, ale niestety najczęściej nie są one całoroczną rozrywką. Sezon na dobre filmy kończy się bowiem wraz z nadejściem cieplejszych dni i o ile od późnego lata do końca zimy o porządne produkcje nietrudno, tak wiosna bywa pod tym względem problematyczna. Tak czy inaczej, coś w tych kinach grają, a ja postaram się Wam nieco przybliżyć co ciekawsze propozycje.

Nie da się ukryć, że większość z nas lubi wypady do kina, ale niestety najczęściej nie są one całoroczną rozrywką. Sezon na dobre filmy kończy się bowiem wraz z nadejściem cieplejszych dni i o ile od późnego lata do końca zimy o porządne produkcje nietrudno, tak wiosna bywa pod tym względem problematyczna. Tak czy inaczej, coś w tych kinach grają, a ja postaram się Wam nieco przybliżyć co ciekawsze propozycje.

Teraz grane

 

Jack pogromca olbrzymów 3D

Pradawny spór ożywa, kiedy brama między światami ludzi i przerażających olbrzymów zostaje przypadkowo otwarta. A wszystko to za sprawą pewnego mężczyzny o imieniu Jack, który musi teraz naprawić swój błąd i stanąć do walki z wielkimi wojownikami, by powstrzymać ich zapędy do odzyskania lądu, który kiedyś utraciły. Młody rolnik, dla którego olbrzymy przez całe życie istniały tylko w legendach, ma okazję przejść do historii i zdobyć serce pięknej księżniczki. W obsadzie nazwiska takie, jak Stanley Tucci, Bill Nighy, Ewan McGregor, Eleanor Tomlinson oraz Nicholas Hoult w roli tytułowej.

Reklama

 

Daję nam rok

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć komedii romantycznej, bo to przecież jeden z popularniejszych ostatnio gatunków. Kolejne propozycje okazały wały się wielkimi hitami, więc twórcy idą za ciosem i zapewniają nam jeszcze więcej dobrego. Tym razem siły połączyli producenci To właśnie miłość i Dziennika Bridget Jones oraz scenarzysta głośnego Borata – efekt musiał być więc piorunujący. Film opowiada historię Nat – atrakcyjnej dziewczyny, która związana jest z niezbyt poczytnym pisarzem Joshem. W ich małżeństwo panuje względny spokój, ale tylko do czasu pojawienia się pewnego przystojnego Amerykanina i byłej Josha … Na ekranie zobaczymy takich aktorów, jak Anna Faris, Rose Byrne, Simon Baker, Rafe Spall, Stephen Merchant, Kerry Howard, Craig Izzard i Leon Corbin.

 

Miłość. Film Sławomira Fabickiego

Tym razem polska propozycja, czyli film w reżyserii Sławomira Fabickiego. Miłość opowiada historię pewnej kobiety, której małżeństwo zostaje wystawione na próbę za sprawą pewnego wydarzenia z przeszłości. Wszystko to rodzi pytania o znaczenie i definicję miłości, które zmienia się w zależności od okoliczności i wiedzy posiadanej na temat drugiej osoby. Poruszająca historia oparta o prawdziwe wydarzenia, która za sprawą głównych bohaterów granych przez Marcina Dorocińskiego i Julię Kijowską, przenosi uczucia w zupełnie inny wymiar.

 

Oz Wielki i Potężny 3D

Film w reżyserii Sama Raimi skupia się na losach wcześniejszych niż te znane z książki L. Franka Bauma z 1990 roku, poznajemy w nim historię jednego z najbardziej znanych magików świata, czyli Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Oscar Diggs - kiepski magik cyrkowy - zostaje pewnego dnia przeniesiony do fantastycznej i pełnej kolorów Krainy Oz, gdzie wszystkim wydaje się, że to właśnie on jest długo wyczekiwanym czarodziejem – wszystkim poza trzema czarownicami … W filmie zobaczymy m.in. Jamesa Franco, Milę Kunis, Michelle Williams i Rachel Weisz.

 

Złodziej tożsamości

To zdecydowanie propozycja dla wszystkich osób, które mają ochotę na kino lekkie i pełne humoru. Film skupia się na losach zwyczajnego faceta, który pewnego dnia orientuje się, że ktoś podszywając się pod jego osobę błyskawicznie wyczyścił mu konto! Jakby tego było mało, zostaje również oskarżony o popełnienie mnóstwa wykroczeń, których nigdy nie popełnił. Kiedy już nikt nie wierzy w jego wersję wydarzeń, postanawia na własną rękę poszukać sprawiedliwości i … złodzieja tożsamości. W rolach głównych Jason Bateman i Melissa Mccarthy.

 

Dla spóźnialskich

Na szczęście właściciele kin zdają sobie sprawę z naszego chronicznego braku czasu, więc pamiętają o spóźnialskich i ciągle grają Oscarowe hity. Wśród nich wymienić można choćby takie produkcje, jak Les Miserables: Nędznicy, Lot czy Wróg numer jeden.

 

Les Miserables: Nędznicy

Ten musical w reżyserii Toma Hoopera jest adaptacją głośnej powieści Victora Hugo, której wydarzenia rozgrywają się w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Złoczyńca Jean Valjean kończy właśnie odsiadywanie 19-letniego wyroku i wychodzi na wolność, gdzie dzięki pomocy pewnego biskupa zdobywa pozycję i odmienia swoje życie. Przeszłość jednak nie chce zostawić go w spokoju i przybiera postać prześladującego go inspektora Javerta. W obsadzie mnóstwo gwiazd światowego kina, w tym zdobywczyni Oscara Anne Hathaway, Hugh Jackman, Russell Crowe, Sacha Baron Cohen czy Helena Bonham Carter. Film został nagrodzony 3 Złotymi Globami, 4 Nagrodami BAFTA i 3 Oscarami.

 

Lot

Film w reżyserii Roberta Zemeckisa opowiadający o pewnym pilocie, który dzięki odważnemu manewrowi ratuje życie pasażerów samolotu. Zostaje okrzyknięty bohaterem, ale szybko okazuje się, że William "Whip" Whitaker ma także mroczna stronę. Śledztwo pokazuje bowiem, że usiadł za sterami będąc pod wpływem narkotyków i alkoholu. W roli głównej Denzel Washington, który za swoją kreację został nagrodzony nominacją do Oscara.

 

Wróg numer jeden

Kolejny głośny film Kathryn Bigelow, który podobnie jak The Hurt Locker: W pułapce wojny wzbudził wiele kontrowersji. Zdaniem autorki obraz opowiada prawdziwą historię pojmania Osamy Bin Ladena, a całe „polowanie” na terrorystę zostaje przedstawione oczami młodej agentki CIA – w tej roli nominowana do Oscara Jessica Chastain. Nie może ona liczyć na wsparcie kolegów, ale jej ciężka praca i upór w końcu sprawiają, że udaje się jej przekonać Pentagon do ataku na kryjówkę Bin Ladena …

 

A już za moment ...

Jak widać obecny repertuar szału nie robi, ale już niebawem w kinach kolejne wiosenne propozycje, a wśród nich Intruz, Krudowie 3D, Spring Breakers.

 

Intruz

To propozycja wyczekiwana przez wszystkich fanów twórczości Stephenie Meyer, która po serii wampirzych książek wzięła się za nieco inną tematykę. Film jest adaptacją jej powieści opowiadającej o przyszłości, w której niewidzialny najeźdźca przejmuje kontrolę nad naszą planetą. Wróg umieścił bowiem w ludzkich ciałach Dusze, dla których jesteśmy tylko pożywieniem. Czy film przekona do siebie kogokolwiek poza nastolatkami zakochanymi w Edwardzie i Belli? Ciężko przewidzieć …

 

Krudowie 3D

Czyżby kolejna bajka tylko dla dorosłych? Tego jeszcze nie wiemy, ale po Romanie Barbarzyńcy nic już nie jest w stanie mnie zadziwić. A leci to tak, pewien jaskiniowiec-tradycjonalista zmuszony jest do poszukiwania nowego domu, a droga do celu wiedzie przez prehistoryczne ziemie pełne niesamowitej flory i fauny, co zdecydowanie nie ułatwia podróży. Jakby tego było mało, po drodze spotyka na wskroś nowoczesnego jaskiniowca, która za nic ma wszystkie stare zwyczaje.

 

Spring Breakers

Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Rachel Korine i Ashley Benson – jeżeli te nazwiska cokolwiek Wam mówią, to możecie pokusić się o obejrzenie Spring Breakers. W przeciwnym wypadku może być dość ciężko, bo gwiazdki Disneya nie wszystkim przypadną do gustu – no chyba, że zaufacie publiczności Festiwalu w Wenecji, gdzie obraz przyjęto wyjątkowo ciepło. A jeśli o sam film chodzi, to można ująć to tak – tydzień z życia grupki znajomych, którzy przez okres przerwy wiosennej robią co chcą i zupełnie nie przejmują się konsekwencjami swojego zachowania.

 

I to by było na tyle, więc jeśli macie ochotę na wypad do kina, to możecie sprawdzić, czy cokolwiek przypadnie nam do gustu. Nie ma tu może jakichś wielkich hitów, ale co najmniej kilka propozycji zapowiada się ciekawie, no i zawsze można pokusić się o któryś z oscarowych obrazów, bo te pewnie jeszcze przez jakiś czas można będzie zobaczyć w większości kin. Dla fanów fajerwerków, efektów specjalnych i kina akcji, którzy obecnie raczej nie znajdą tu nic dla siebie, też mamy dobrą wiadomość – już niebawem Park Jurajski 3D, Iron Man 3 i W ciemność. Star Trek!

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy