Krótka historia ewolucji pada PlayStation
PlayStation dostarcza graczom rozrywki od wielu lat. Na rynku pojawiały się kolelne modele, które różnily się pod wieloma względami. Ogromną ewolucję przeszedł kontroler. Zmiany, które pojawiały się w kolejnych edycjach, nie zawsze były na lepsze, ale pad rozwijał się dość dynamicznie, aż w końcu otrzymaliśmy niezwykle zaawansowane urzadzenie towarzyszące PS4 .
PlayStation dostarcza graczom rozrywki od wielu lat. Na rynku pojawiały się kolelne modele, które różnily się pod wieloma względami. Ogromną ewolucję przeszedł kontroler. Zmiany, które pojawiały się w kolejnych edycjach, nie zawsze były na lepsze, ale pad rozwijał się dość dynamicznie, aż w końcu otrzymaliśmy niezwykle zaawansowane urzadzenie towarzyszące PS4.
Proponuję odbycie krótkiej wycieczki w przeszłość, aby zobaczyć, jak to wszystko się zmieniało.
1995 – PlayStation Control Pad: To było niesamowite uczucie, że sterowanie grą może być tak komfortowe i precyzyjne.
1997 – Dual Analog: Jeszcze więcej mocy od poprzedniego modelu.
1998 – DualShock: Prawdziwy szok. Pierwszy kontroler do PlayStation obsługujący wibrację . To właśnie ten kontroler pozwolił fizycznie poczuć ciosu w Tekken 3. Niektórzy producenci gier potrafili znakomicie wykorzystać efekt wibracji. Pamiętacie sceny z helikopterem w Metal Gear Solid? Naprawdę imponujące.
2000 – DualShock 2: W porównaniu z poprzednikiem nowością jest wyposażenie kontrolera w system wstrząsów działający z różną siłą (siła wstrząsów jest zależna od tego co w danej chwili dzieje się w grze) oraz w system wykrywania siły nacisku na poszczególne przyciski kontrolera.
2006 – Sixaxis Controller: Patrzcie, patrzcie... bez kabla, ale ktoś zapomniał o silniczkach.
2007 – DualShock 3: Powrót silników, a więc znowu powibrowało + lepsze komponenty.
2013 – DualShock 4: Najbardziej zaawansowany, z panelem dotykowym i słynnym przyciskiem Share, lansowanym na jeden z najfajniejszych ficzerów DualShock 4. Za pomocą tego magicznego guzika, będziemy mogli wysyłać nasze growe poczynania do takich serwisów jak Ustream, Facebook, PlayStation Network i kto wie, gdzie jeszcze.