LG na CES 2020 pokaże maszynę do hydroponicznej uprawy warzyw w domu

Wielkimi krokami zbliżają się targi elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas. Wszyscy wielcy gracze świata najnowocześniejszej technologii zaprezentują tam swoje najnowsze wynalazki. Wśród nich jest też LG.

Koreański koncern w przyszłym roku chce zaoferować świetnie zapowiadający się eko-produkt, który pięknie wpisze się w ekologiczny trend nowej dekady. Na całym świecie coraz większą popularnością cieszy się świeża żywność z wertykalnych farm czy tradycyjnych upraw hydroponicznych. Wciąż jednak jest ona trudno dostępna dla wszystkich chętnych. Firma LG chce odmienić ten smutny trend.

Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku będziemy mogli w sklepie zakupić własną ekologiczną małą farmę żywności, która świetnie uzupełni nowoczesne i inteligentne lodówki. Urządzenie ma zapewnić najbardziej jak to możliwe optymalne warunki do rozkwitu roślin w warunkach domowych.

Reklama

LG informuje, że naszą domową farmą będzie można zarządzać zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Najważniejszą jej cechą ma być jednak autonomiczność. Wystarczy, że tylko umieścimy tam ziarenka, a wszystkim już zajmie się sztuczna inteligencja. To ona ustawi odpowiednią temperaturę oraz oświetlenia za pomocą diod LED, a także dostarczy odpowiednią ilość wody. Oczywiście jest też opcja manualnej kontroli nad ekologiczną farmą.

Urządzenie będzie mogło pomieścić nawet 24 kompletne pakiety z nasionami, które mają dostarczyć odpowiednią ilość żywności dla 4-osobowej rodziny. LG jest pewne, że jej nowy wynalazek spotka się z ciepłym przyjęciem wśród osób ze środowisk wegańskich i wegetariańskich. Na razie nie jest znana cena urządzenia, ale możemy oczekiwać, że większą ilość szczegółów poznamy już za tydzień na targach CES w Las Vegas.

Źródło: GeekWeek.pl/LG / Fot. LG

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy