Najciekawsze samochody koncepcyjne 2010
Rok 2010 przyniósł mnóstwo mniej lub bardziej ciekawych projektów samochodów koncepcyjnych. Wśród nich nie brakowało bardzo futurystycznych wizji wybiegających daleko w przyszłość. Dziś przypominamy kilka najciekawszych naszym zdaniem modeli.
Rok 2010 przyniósł mnóstwo mniej lub bardziej ciekawych projektów samochodów koncepcyjnych. Wśród nich nie brakowało bardzo futurystycznych wizji wybiegających daleko w przyszłość. Dziś przypominamy kilka najciekawszych naszym zdaniem modeli.
YEE Concept Car
Jest to w zasadzie połączenie samolotu z samochodem. Zasilany dzięki panelom słonecznym znajdującym się na dachu. W każdej chwili może wzbić się w powietrze i opuścić zatłoczone ulice.
Opel Flow concept car
Zdaniem Opla takimi samochodami będziemy poruszali się w 2049r. Lekki, jednomiejscowy pojazd, ma być zasilany energią słoneczną, oraz dzięki gromadzeniu energii kinetycznej.
Nissan iV
Ciekawy projekt, do budowy, którego mają zostać wykorzystane materiały pochodzenia naturalnego. Nad podróżującymi ma czuwać system aktywnego bezpieczeństwa Shield™, który sprawi, że wypadki i kolizje drogowe staną się przeszłością. Pozwoli to na wyeliminowanie ciężkich elementów konstrukcji takich jak zderzaki, wzmocnienia boczne czy poduszki powietrzne.
AXA Solar
Jeden z najładniejszych i najbardziej tradycyjnie wyglądających prototypów. Poza tym nie wyróżnia się od pozostałych pojazdów rewolucyjnymi rozwiązaniami. Podobnie jak większość projektów do poruszania wykorzystuję energię słoneczna.
Car of Light
Samochód przyjazny naturze i przez naturę zainspirowany. Podobno projektant czerpał inspirację z delikatnie falującej wody na rzece. Świetlny pojazd w całości zasilany jest energią słoneczna.
Solar Coco
Dwukołowy, walcowaty pojazd miejski, który nie tylko nie emituje zanieczyszczeń środowiska, ale jest także praktyczny i zabiera niewiele miejsca. Specjalny system pozwala na zaparkowanie wielu pojazdów na stosunkowo małej przestrzeni.
HXO Solar
Ciekawy samochód wykorzystujący do napędu energię słoneczna i wodór. System zasilania jest bardzo tani i wydajny co sprawia, że samochód nie generuje praktycznie żadnych kosztów eksploatacyjnych.
Green Cab
Następca popularnych na polach golfowych Melexów. Prosty, niewielki samochodzik ma idealnie spisywać się w roli pojazdu na krótkie wyjazdy turystyczne, albo jako taksówka w najbardziej zatłoczonych metropoliach.
Volkswagen solar supercar
Producenci samochodów ekologicznych często zapominają, że w naturze ludzkiej leży potrzeba rywalizacji i wywoływania emocji. Wyjątkiem na tym polu jest Volkswagen, który zdaje sobie sprawę, że najlepiej w tej roli poradzi sobie supersamochód. Silniki elektryczne mogą wykorzystywać alkaliczne ogniwa paliwowe bądź zamiennie energię słoneczną.
Volvo Air Motion Canyon Carver
Jego największą ciekawostkę stanowią parametry techniczne. Źródłem zasilania jest silnik napędzany sprężonym powietrzem. Rozwiązanie takie poza pozytywnym wpływem na środowisko naturalne niesie ze sobą również znaczną redukcję masy auta.