Niebawem białych ludzi będziemy mogli spotkać tylko w ZOO
Naukowcy biją na alarm, gdyż jeśli nie zaczniemy dbać o siebie i swoją jakość życia, niebawem białych ludzi będziemy mogli spotkać tylko w ogrodach zoologicznych. W Ameryce, Australii, Europie i Nowej Zelandii tylko w ciągu ostatnich zaledwie 40 lat liczba plemników w spermie...
Naukowcy biją na alarm, gdyż jeśli nie zaczniemy dbać o siebie i swoją jakość życia, niebawem białych ludzi będziemy mogli spotkać tylko w ogrodach zoologicznych. W Ameryce, Australii, Europie i Nowej Zelandii tylko w ciągu ostatnich zaledwie 40 lat liczba plemników w spermie mężczyzn spadła o połowę!
Niestety, nie widać żadnych przesłanek mówiących o odmianie tego trendu spadkowego. To wszystko zasługa naszego stylu życia, a przede wszystkim, śmieciowego jedzenia, alkoholu, papierosów, narkotyków, stresu, przemęczenia, braku aktywności fizycznej oraz styczności z toksycznymi produktami i funkcjonowania w zanieczyszczonym środowisku. Co tu dużo mówić, po prostu sami się wykańczamy i dążymy do swojej zagłady.
Naukowcy z Uniwersytetu Hebrajskiego podkreślają, że natychmiast rządy krajów i światowe organizacje muszą coś z tym faktem zrobić, zanim będzie za późno. Problem nie jest nowy, gdyż już na początku lat 90. pojawiały się badania, których autorzy informują o spadku liczby plemników, jednak wiele z nich było kwestionowanych.
Badania bagatelizowano, a ich autorom zarzucano, że nie brali pod uwagę takich czynników jak: wiek, aktywność seksualna i inne. Z pewnością większość była negowana przez koncerny, które taki nasz "Zachodni" styl życia promują, ponieważ na nim zwyczajnie zarabiają niebotyczne ilości pieniędzy.
Spadek liczby plemników w spermie mężczyzn. Fot. Uniwersytet Hebrajski.
Hagai Levine, autor z Uniwersytetu Hebrajskiego, w swoim badaniu współpracował z badaczami z USA, Brazylii, Danii, Izraela i Hiszpanii oraz przyjrzał się 185 badaniom nad jakością spermy, które opublikowano w latach 1973-2011.
Wyniki zostały opublikowane na łamach pisma Human Reproduction Update. Okazuje się, że w Ameryce Północnej, Europie, Nowej Zelandii i Australii odnotowano aż 52,4-procentowy spadek koncentracji i 59,3-procentowy spadek liczby plemników. Co ciekawe, w Ameryce Południowej, Azji i Afryce takich spadków w ogóle nie zauważono.
Naukowcy podkreślają jednak, że w regionach tych prowadzono niewiele badań, a jeśli spadki w ogóle są, to na pewno nie tak kolosalne jak w przypadku krajów rozwiniętych.
Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Hagai Levine/Uniwersytet Hebrajski