Oto ludzie, którzy polecą na Księżyc i Marsa
NASA ogłosiła właśnie imiona 12 nowych astronautów, którzy będą uczestniczyli w misjach na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a w przyszłości dostąpią zaszczytu lotu na Księżyc czy Marsa. Agencja opublikowała ich sylwetki w trakcie konferencji, która odbyła się...
NASA ogłosiła właśnie imiona 12 nowych astronautów, którzy będą uczestniczyli w misjach na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a w przyszłości dostąpią zaszczytu lotu na Księżyc czy Marsa. Agencja opublikowała ich sylwetki w trakcie konferencji, która odbyła się w Centrum Kosmicznym im. Johnsona w obecności wielu polityków, w tym wiceprezydenta USA.
Nowemu rządowi bardzo zależy na szybkim rozwoju przemysłu kosmicznego, abyśmy mogli wreszcie stać się cywilizacją kosmiczną i kierując się tą ideą, eksplorować i zasiedlać nowe światy. W specjalnym przemówieniu, Mike Pence, ogłosił, że ponownie uruchomiona zostanie Narodowa Rada ds Kosmosu (National Space Council), której będzie przewodniczącym.
Co ciekawe, wcześniej ta instytucja, nadająca kierunek programom kosmicznym, funkcjonowała na przełomie lat 50. i 60. oraz na przełomie lat 80. i 90.. Ten fakt podkreśla słowa wiceprezydenta o tym, że nowemu rządowi zależy na realizacji jak największej liczby programów eksploracji kosmosu.
Nowa grupa astronautów liczy 12 osób i znajduje się w niej siedmiu mężczyzn oraz pięć kobiet, w przedziale wiekowym 29-42 lata. Kandydaci to: Kayla Barron, Zena Cardman, Raja Chari, Matthew Dominick, Bob Hines, Warren Hoburg, Jonny Kim, Robb Kulin, Jasmin Moghbeli, Loral O’Hara, Frank Rubio oraz Jessica Watkins.
Wywodzą się zarówno z kręgów wojskowych, jak i środowisk akademickich. W przypadku tych drugich, ważnymi kwestiami będą prowadzone przez nich pozaziemskie eksperymenty naukowe na potrzeby przyszłych kolonii.
Kandydaci w sierpniu rozpoczną podstawowy, dwuletni trening w Centrum Kosmicznym im Johnsona (JSC). Po jego zakończeniu formalnie zostaną członkami korpusu astronautów NASA i zaczną działać w projektach przyszłych misji na Księżyc czy Marsa.
Źródło: / Fot. NASA