Steam Mobile (iPhone) - recenzja

Steam jest największą na świecie i najbardziej dochodową platformą handlowo-społecznościową dla graczy, posiadający komputery PC lub Mac. Teraz także na iPhone.

Steam jest największą na świecie i najbardziej dochodową platformą handlowo-społecznościową dla graczy, posiadający komputery PC lub Mac. Teraz także na iPhone.

Steam jest największą na świecie i najbardziej dochodową platformą handlowo-społecznościową dla graczy, posiadający komputery PC lub Mac. Teraz także na iPhone.

W Steam odbywają się najbardziej prestiżowe premiery, można zapisać się na beta testy, pobrać demo, poczytać o grach oraz pooglądać screeny i trailery. Jednak to nie wszystko - dużą zaletą Steam jest część społecznościowa - możemy pozyskiwać nowych znajomych graczy, zapisywać się do grup, rywalizować ze znajomymi w ilości zdobytych osiągnięć, dyskutować oraz bawić się wspólnym graniem. Dystrybucja gier odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, a więc zakupów dokonujemy nie ruszając się z domu. Raj dla graczy!

Reklama

Wspominam o tym wszystkim, gdyż pojawiła się aplikacja Steam Mobile, dostępna dla posiadaczy smartfonów z iOS oraz Androidem. Jest ona rozpowszechniana za darmo i w największym skrócie jest kieszonkowym odpowiednikiem tego, co już znacie ze swoich komputerów. Valve postarał się, aby otrzymać wszystko w identycznym lub bardzo podobnym układzie i kolorystyce, jakie występują w kliencie pobieranym na komputer. Dlatego użytkowanie, nawigacja oraz wydawanie pieniędzy, będą bardzo łatwymi zadaniami. Jedyną różnicą, z oczywistych względów, jest brak możliwości gry w zakupione produkcje.

Valve podsunął graczom Steam Mobile i teraz możecie mieć Steam zawsze ze sobą. Piękna sprawa, siedząc na przystanku, w autobusie, na nudnym zebraniu możecie swobodnie przeglądać zasoby Steam, a także dokonywać zakupów. Teraz nie ominie Was żadna wyprzedaż. Pobieranie nabytych gier odbywa się po uruchomieniu aplikacji Steam na komputerze.

Po zalogowaniu do konta mamy dostęp do takich elementów jak: - sklep - tutaj nabędziemy wszystkie gry oferowane przez Steam. Oczywiście nie możemy pobrać ich na smartfona. Podzielono witrynę na gry promowane, nowe, popularne i obniżki. Jest także wyszukiwarka. - społeczność - w tej części przejrzymy co robią nasi znajomi, możemy z nimi pogadać, sprawdzić ich historię gier, poznać nowych ludzi, przejrzeć grupy - ot, pełne narzędzie do społeczności steamowej, które przyda się każdemu, który w takowej uczestniczy - wiadomości - ten dział podzielono na wieści ze Steama dotyczące nowych wydań gier, aktualizacji klienta i tym podobnych, a także kilka podpiętych RSSów zagranicznych serwisów o grach (Kotaku, Eurogamer itd.).

Gdybym miał doszukiwać się słabych stron Steam Mobile, to są nimi dwa elementy, które mogą się niedługo odmienić i sprawa wtedy zniknie. Po pierwsze brak polskiej wersji językowej - przypominam, że na komputerach możemy posługiwać się spolszczoną aplikacją. Po drugie brak wersji na iPada. Nawigacja na dużym ekranie byłaby przyjemniejsza, a przeskalowanie do rozmiaru wyświetlacza tabletu Apple, powoduje zdecydowany spadek jakości grafiki.

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy