Tragedia. Ludzie nie chcą jeździć autonomicznymi samochodami

Samochody autonomiczne to przyszłość światowej motoryzacji, i nic nie wskazuje na to, żeby największe koncerny technologiczne miały tę koncepcję nagle porzucić. Niestety, to, co dla gigantów motoryzacyjnych jest czymś naturalnym, wcale nie oznacza, że jest tak w przypadku...

Samochody autonomiczne to przyszłość światowej motoryzacji, i nic nie wskazuje na to, żeby największe koncerny technologiczne miały tę koncepcję nagle porzucić. Niestety, to, co dla gigantów motoryzacyjnych jest czymś naturalnym, wcale nie oznacza, że jest tak w przypadku większości kierowców.

Firma Gartner przygotowała badania, dzięki którym właśnie dowiedzieliśmy się, że... autonomiczne samochody mają więcej przeciwników niż zwolenników. Badanie przeprowadzono na 1500 osobach zamieszkujących Stany Zjednoczone i Niemcy.

55 procent z nich nie chce podróżować autonomicznymi samochodami. Dzieje się tak z różnych względów. Jedni boją się niedopracowania technologii, która przecież może ich zabić, a inni po prostu wolą sami kręcić kierownicą, zmieniać biegi i dynamicznie poruszać się po mieście oraz na trasie, przymykając oko na ograniczenia prędkości.

Kierowcy nie chcą autonomicznych samochodów. Fot. Tesla.

Co ciekawe, 70 procent ankietowanych nie widzi jednak przeszkód, co do posiadania w swoim samochodzie funkcji półautonomicznych, takich jak: automatyczne parkowanie, hamowanie, jazdę w korku czy utrzymywanie stałej prędkości na trasie.

Chociaż wydaje się, że przeciwnicy pełnej autonomii w motoryzacji nie stanowią jakiejś miażdżącej większości, pokazuje to, że wciąż większość kierowców nie ma zaufania do elektroniki i systemów, które zawsze były, są i będą zawodne. Po prostu wolą oni mieć własne życie i swojej rodziny w swoich rękach, a nie zawierzyć je zawodnym systemom, zwłaszcza, że nikt nie wie, jak zachowają się one w sytuacji kryzysowej.

Źródło: / Fot. Tesla/Twitter/Pexels

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas