Zwiększ moc swojego umysłu prądem - teraz za 99$

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że odpowiednio zaaplikowane delikatne elektrowstrząsy (tak zwana przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa; tDCS) są w stanie poprawić możliwości naszego umysłu. Teraz technologia ta trafia pod przysłowiowe strzechy - już za 99 dolarów.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że (tak zwana przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa; tDCS) są w stanie . Teraz technologia ta trafia pod przysłowiowe strzechy - już za 99 dolarów.

Cały sekret stojący za tDCS jest bardzo prosty - prąd o napięciu 9v podłączony za pomocą elektrod do naszej głowy może nawet podwoić tempo uczenia się i ogólne możliwości naszego mózgu. Jest to naukowym faktem potwierdzonym w kilku niezależnych badaniach. Pompując elektrony do mózgu powodujemy, ze neurony stają się bardziej wrażliwe i mogą odpalać się szybciej, a po wyłączeniu prądu znajdują się one w stanie pozwalającym na szybsze tworzenie nowych połączeń (czyli naukę).

Nic dziwnego zatem, że z technologii tej korzysta już od jakiegoś czasu wojsko - ćwicząc pilotów bezzałogowych samolotów szpiegowskich, a także snajperów. Lecz także badano jego zastosowania cywilne - na Uniwersytecie Nowego Meksyku, badani, którym zaaplikowano tDCS mogli nauczyć się dwukrotnie szybciej grać w stworzoną przez naukowców grę i osiągali w niej lepsze wyniki niż osoby bez elektrycznego wspomagania.

Oczywiście dzięki zastosowanemu niskiemu napięciu i natężeniu prądu (9 woltów, 2 miliampery) wszystko jest całkowicie bezpieczne.

I wszystko było piękne, lecz maszyny do tDCS kosztowały do tej pory tysiące lub setki dolarów. Odmienić chce to firma GoFlow poprzez swój domowy zestaw do przezczaszkowej stymulacji stałoprądowej nazwany β1. Zestaw zawiera wszystkie elementy konieczne do zastosowania w domu tDCS za jedyne 99$, a całość jest do tego banalnie prosta do złożenia i nie wymaga żadnego lutowania.

I 99$ też wcale nie jest tak niską ceną, biorąc pod uwagę prostotę całego urządzenia. Składa sięono bowiem z 9V bateryjki, elektrod i rezystora. Oczywiście trzeba wiedzieć dokładnie gdzie należy elektrody przyłożyć (w gotowym zestawie są one umieszczone w odpowiednich miejscach).

Źródło:

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas