Nadchodzi nowy Fallout? Bethesda publikuje tajemnicze wiadomości

Bethesda raczej nie zawodzi, jeśli chodzi o konferencje w ramach E3 i firma przyzwyczaiła nas do tego, że prezentuje na targach w Los Angeles tytuły o stosunkowo nieodległej dacie premiery, a potrafi zaskoczyć też miłą niespodzianką.

W tym roku wydawca rozpoczął podgrzewanie atmosfery nieco wcześniej, do czego zapewne zmuszony był przeciekami i zapowiedział już Rage 2, ujawniając pierwszy trailer z tej produkcji. Teraz z kolei zdaje się sugerować, że nadchodzi nowy Fallout, a tak przynajmniej wnioskować można po enigmatycznych wiadomościach umieszczonych w sieci. Najpierw firma opublikowała na swoim Twitterze gif z charakterystycznym dla Fallouta ekranem "Please Stand By", jednak prawdziwy szał wywołał dopiero stream w serwisie Twitch, gdzie na pierwszym planie widać figurkę Vault Boya typu bobblehead, a w tle ten sam ekran "Please Stand By". To, wydawać by się mogło mało interesujące wideo, zobaczyło już blisko 15 mln osób, a obecnie śledzone jest przez 44 tysiące graczy.

Reklama

Nic więc dziwnego, że szybko rozpoczęły się spekulacje na temat tajemniczej wiadomości od Bethesdy. Najczęściej pojawiają się tu dwa typy. Mowa o Fallout: New Vegas 2, które pojawiło się pierwszy raz w przeciekach już w styczniu zeszłego roku i ekipa Obsidian Entertainment potwierdziła już, że nie pracują nad takim projektem (być może ktoś inny otrzymał zlecenie). Drugi scenariusz zakłada, że chodzi tu grę Starfield, czyli nową markę AAA, która rozgrywać będzie się w uniwersum Fallouta. Ma to być sci-fi RPG, gdzie gracz podróżować będzie pomiędzy planetami, weźmie udział w kosmicznych bitwach, a spodziewać mamy się też ok. 10 obcych ras. Premiera Starfield odbyć ma się jeszcze jesienią tego roku.  Niewykluczony jest jednak również remaster Fallouta 3 (gra obchodzi w tym roku 10. Rocznicę). Jak na razie to jednak tylko plotki, ale targi E3 są już tuż za rogiem, więc nie będziemy długo czekać na ujawnienie tej tajemnicy.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy