Przed Wami pierwszy, spektakularny pokaz możliwości Playstation 5 [FILM]

Wiele się mówi o nowej konsoli od Sony, ale dopiero teraz możemy zweryfikować te informacje, dzięki prezentacji pierwszego demo, które renderowane jest właśnie na Playstation 5. Na bank będziecie mieli opad szczęki.

Epic Games postanowiło w końcu uciąć wszelkie spekulacje na temat nowej konsoli z Japonii. Okazuje się, że fani gier mają na co czekać nie tylko w sensie samej konsoli i jej potężnych możliwości, ale również gier, które będą wyciskały z niej ostatnie soki.

W spektakularny sposób pokazuje to najnowsze demo technologiczne, które powstało na najnowszym silniku graficznym Unreal Engine 5. Zachwyca ono szczegółami otoczenia i oświetleniem. Wszystkie te smaczki dotychczas nie były dostępne na obecnych konsolach. Jeszcze w tym roku ma to się zmienić wraz ze sprzedażą właśnie Playstation 5.

Reklama

W filmie możemy usłyszeć, że widoczna na początku demo statua zbudowana jest z 33 milionów trójkątów i pokryta teksturami o rozdzielczości aż 8K. Cała scena generuje już kilkadziesiąt miliardów trójkątów. Taka jakość gier to nieodległa przyszłość. Unreal Engine 5 ma zostać udostępniony deweloperom już na początku przyszłego roku. Pierwszym tytułem, który powstanie na tym silniku ma być Fortnite.  Za 2 lata możemy spodziewać się większej ilości tytułów z równie piękną grafiką, jak opublikowane demo.

Źródło: GeekWeek.pl/Unreal Engine / Fot. Unreal Engine

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy