Sony kapituluje. Fortnite z funkcją cross-play na PS4, Xbox One i Nintendo Switch

Chociaż japoński gigant przywykł raczej do dyktowania warunków, to tym razem musiał się ugiąć i zapewnić swoim użytkownikom to, czego od niego oczekiwali.

A chodzi o rozgrywkę cross-play w grze Fortnite, która pozwolić ma na rywalizację nie tylko z innymi posiadaczami konsol PlayStation 4, ale i Xbox One oraz Nintendo Switch. Gracze już od dawna wyczekują takiej możliwości, również w innych produkcjach, ale chociaż jest to jak najbardziej możliwe, producenci konsol bronią się przed tym rozwiązaniem rękami i nogami.

Szczególnie oporne jest właśnie Sony, ale tym razem Japończycy musieli skapitulować, bo chodzi o jedną z najpopularniejszych obecnie gier na świecie, która w czerwcu tego roku mogła się pochwalić wynikiem 125 milionów graczy - wystarczający argument, prawda? :)

Reklama

Mówiąc krótko, Sony zgodziło się na cross-play, żeby nie stracić użytkowników, którzy z łatwością mogliby zmienić platformę, chociaż oficjalna argumentacja brzmi nieco inaczej: - Przez 24 lata robiliśmy wszystko, by dostarczyć naszym graczom najlepsze możliwe gamingowe doświadczenia, unikalne dla konsol PlayStation. Dziś społeczności skupione wokół niektórych gier ewoluowały do miejsca, w którym rozgrywka międzyplatformowa ma dla nich ogromne znaczenie. To dla nas duża zmiana, ale podjęliśmy działania, by jak najlepiej wesprzeć je w tym procesie.


Tak czy inaczej, już dziś gracze posiadający PlayStation 4 będą mogli dołączyć do otwartej bety i po raz pierwszy sprawdzić swoje umiejętności w Fortnite w rozgrywce międzyplatformowej. A przypominamy też, że ten nie jest jedyną grą blokowaną wcześniej przez Sony, bo wcześniej podobna sytuacja miała miejsce choćby w przypadku Minecrafta czy Rocket League.

Czy oznacza to, że ich użytkownicy mogą liczyć na podobny krok? Trudno powiedzieć, ale wszystko na to wskazuje, bo trudno wyobrazić sobie, żeby Sony w jakiś sposób dzieliło swoich użytkowników na lepszych i gorszych. I skoro już zdecydowało się, by w końcu pozwolić na rozgrywkę cross-play, to zapewne będzie się tego trzymać i w przyszłości będziemy mogli rywalizować z posiadaczami innych konsol w kolejnych tytułach. Oby tak dalej!

Źródło: GeekWeek.pl/Sony 

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy