Xbox All Access, czyli „komórkowy” abonament na konsolę Xbox One i gry

Urządzenia w ramach opłacanego miesięcznie abonamentu przeważnie kojarzą się z telefonami i ofertami operatorów komórkowych, ale Microsoft próbuje podobnego podejścia ze swoimi konsolami.

Microsoft potwierdził pojawiającą się ostatnio w sieci plotkę i ogłosił program Xbox All Access, w ramach którego klient otrzymuje konsolę firmy wraz z dwoma subskrypcjami na gry. Jak na razie usługa dostępna jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie tańszy abonament w cenie 21,99 USD miesięcznie oferuje Xboxa One S oraz Xbox Game Pass i Xbox Live Gold. W droższej wersji zapłacić trzeba 34,99 USD miesięcznie za Xboxa One X wraz z tymi samymi subskrypcjami.

Warto wspomnieć, że Xbox Game Pass to usługa, która często określana jest mianem Netflixa z grami, ponieważ za 40 zł miesięcznie oferuje nam nieograniczony dostęp do przeszło 100 gier. Co więcej, wszystkie ekskluzywne nowości Microsoftu pojawiają się tu już w dniu premiery, dzięki czemu oferta wydaje się niezwykle kusząca. Xbox Live Gold to z kolei abonament usługi Gold, pozwalającej nam na grę w sieci, ale również dostęp do dwóch darmowych gier na Xboxa One (i dwóch na Xboxa 360) miesięcznie. Koszt Xbox Live Gold to 29 zł na miesiąc (249 zł na rok).

Reklama

Tym samym oferta Xbox All Access wydaje się naprawdę atrakcyjna, ponieważ za ok. 80 zł lub niecałe 130 zł otrzymujemy oba abonamenty z dostępem do dużej biblioteki gier wraz z konsolą. Co warto podkreślić, nie jest to usługa na warunkach leasingu i podobnie jak ma to miejsce w telefonach na abonament, sprzęt po upływie 24 miesięcy otrzymujemy na własność.

Jak podkreślaliśmy, jak na razie Xbox All Access dostępne jest jedynie w USA i to tylko w fizycznych sklepach Microsoftu. Zakładać można jednak, że gigant z Redmond planuje najpierw przetestować tę ofertę na własnym rynku i jeśli ta okaże się sukcesem, może zdecydować się wprowadzić ten model sprzedaży również w innych regionach, w tym w Europie. Nie zdziwi nas nawet, jeśli konkurenci pójdą podobną drogą, kiedy Xbox przetrze już pierwsze szlaki.

Liczymy na to, że tak się stanie, ponieważ łączny abonament na konsolę i dwie usługi prezentuje się naprawdę dobrze i mógłby okazać się dodatkowym zastrzykiem energii na Xboxa, który w przypadku tej generacji konsol mocno przegrywa z PlayStation. A Wy zdecydowalibyście się na taką formę zakupu konsoli?   

Źródło: GeekWeek.pl/Microsoft

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy