Elon Musk: „Kosmici zbudowali piramidy”. Egipt zaprzecza i zaprasza go do przyjazdu

Szef SpaceX znowu zabłysnął na Twitterze. Tym razem wsparł jedną z teorii spiskowych, która głosi, że piramidy egipskie zbudowała obca cywilizacja. Miliarder szybko został pouczony przez naukowców z Egiptu.

Wpis na Twitterze słynnego wizjonera przekazano dalej 97 tysiące razy, do tego miał ponad pół miliona polubień. Nie mógł zatem pozostać bez odzewu ludzi, którzy na co dzień związani są z badaniami egipskich piramid. Głos w tej sprawie zajęła Rania A. Al Mashat, szefowa egipskiego Ministerstwa Współpracy Międzynarodowej.

W swojej wiadomości szybko rozwiała pomysły globalnego spisku, zachęcając Elona Muska do przyjazdu do Egiptu i zapoznania się z materiałami naukowymi na ten temat. Zaprosiła go też do zwiedzenia grobowców. Słynny egipski archeolog, Zahi Hawass, nagrał nawet wideo, w którym stwierdził, że pomysł miliardera to kompletna halucynacja.

Reklama

Szef SpaceX szybko zamieścił kolejne wpisy, w których najwyraźniej chciał wybrnąć z tej niezręcznej sytuacji. Zresztą, nie pierwszej i pewnie nie ostatniej. Musk dodał, że piramidy przez 3800 lat były największymi budowlami na naszej planecie, a później dodał link do serwisu BBC, w którym dokładne wyjaśniono, że budowlą piramid zajmowali się Egipcjanie i nie ma tam mowy o obcej cywilizacji.

Pomimo niezbitych, naukowych na to dowodów, wielu ludzi wciąż wierzy, że piramidy powstały przy udziale kosmitów, a władze Egiptu i archeolodzy coś ukrywają. Głównie chodzi o fakt, iż technicznie budowa takich obiektów była niezwykle ciężka, a nawet niemożliwa w tamtym czasie, ale również sama ich struktura wewnętrzna i ukryte w nich pomieszczenia wskazują na jakąś formę obiektu energetycznego, przeznaczonego do komunikacji z obcymi cywilizacjami.

Elon Musk bardzo często wzbudza kontrowersje na Twitterze. Najczęściej dziwne wpisy pojawiają się w weekendy, wówczas gdy, jak uważają jego przeciwnicy, miliarder nadużywa alkoholu lub zażywa narkotyki. Tak czy inaczej, kolejny raz za dziwny wpis ktoś wylał na jego głowę kubeł zimnej wody.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Piqsels

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama