Zobaczcie porównanie scen z filmu Czarnobyl z rzeczywistymi nagraniami

Serial Czarnobyl emitowany przez HBO stał się absolutnym hitem, nie tylko w Polsce i w krajach, które bezpośrednio dotknęła katastrofa w elektrowni jądrowej, ale również na całym świecie. I nie bez powodu tak się stało.

Produkcja jest bowiem przygotowana z ogromnym rozmachem i niemal perfekcyjnie oddaje przebieg tamtych przerażających wydarzeń, które odmieniły oblicze dużej części społeczeństwa Związku Radzieckiego i całego Starego Kontynentu. Trzeba tutaj podkreślić, że serial otrzymał od IMDB ocenę 9,7 na 10 gwiazdek, a na platformie HBO jest najwyżej ocenianą produkcją w historii.

To świadczy o tym, że został doceniony nie tylko przez widzów, ale przez ekspertów i krytyków. Nawet sami świadkowie tych wydarzeń określili go jako najbardziej wierny obraz tamtych wydarzeń, jaki w życiu zobaczyli. Wielu z nich ciszy się i podziękowało twórcom serialu Czarnobyl, że podeszli do tego tematu z takim profesjonalizmem i zadbali nawet o najmniejsze szczegóły.

Reklama

Thomas Flight postanowił nawet zestawić ze sobą sceny z serialu z oryginalnymi nagraniami, które powstały w trakcie usuwania skutków tej katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Na powyższym materiale możecie zobaczyć, jak próbowano wiernie odtworzyć te niezwykle ważne chwile. Trzeba przyznać, że udało się to niemal perfekcyjnie.

Przy okazji tematu serialu Czarnobyl, który wstrząsnął światem, niemal podobnie jak sama katastrofa, trzeba podkreślić, że rosyjscy komuniści oświadczyli, że produkcja ukazuje zakłamaną rzeczywistość i bezpośrednio uderza w ówczesne władze, by je ośmieszyć i wykazać ich nieudolność. Według nich rzeczywistość była zupełnie inna. Zamierzają oni ją pokazać w szykowanym przez siebie serialu, który ma być odpowiedzią na amerykańską propagandę serwowaną przez HBO.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy