2,4 mln euro kary dla piratów

Mimo że żaden z oskarżonych nie trafił do więzienia, sąd uznał, że do popełnienia przestępstwa doszło i podjął decyzję o przepadku mienia właścicieli kilku serwisów internetowych.

2,4 mln euro zostało skonfiskowanych przez włoską policję podatkową od właścicieli kilku stron internetowych, które oferowały możliwość nielegalnego pobrania plików muzycznych zabezpieczonych prawami autorskimi. Sprawa ciągnęła się od 2003 roku. Prowadziła ją włoska policja podatkowa razem z Federacją przeciwko Piractwu Muzycznemu.

Zarzuty postawiono 54 osobom, żadnej z nich jednak nie skazano. Powodem było przedawnienie czynów przestępczych. Sąd w Mediolanie uznał jednak, że do naruszenia praw autorskich i tak doszło, w związku z czym podjął decyzję o przepadku na rzecz włoskiego państwa kwoty 2,4 milionów euro, która została zablokowana w toku postępowania. Właściciele serwisów stracili także komputery.

Reklama

We Włoszech trwają też przygotowania do złożenia pozwu przeciwko The Pirate Bay. Wyrok, jaki zapadł w tej sprawie w Szwecji - jego twórcy zostali uznani za winnych pomocy w łamaniu prawa autorskiego - stał się inspiracją do podobnych działań w innych krajach.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: kara
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy