80 tys. filmów pokazujących życie świata

YouTube razem z filmowcami, Ridleyem Scottem i Kevinem Macdonaldem, poprosili ludzi na całym świecie o pomoc w stworzeniu pierwszego filmu pełnometrażowego dokumentującego życie na Ziemi. Użytkownicy zgłosili w 80 000 filmów z 197 krajów, w 45 różnych językach.

- Jestem zachwycony sukcesem projektu YouTube Life in a Day do tej pory. Sama liczba przesłanych filmów jest uderzająca i naprawdę przerosła nasze oczekiwania. Jestem zafascynowany różnorodnością materiałów, jakie otrzymaliśmy i nie mogę się doczekać końcowego efektu - skomentował Ridley Scott, który jest producentem wykonawczym "Life in a Day".

W ramach kolejnego etapu przedsięwzięcia, reżyser Kevin Macdonald ("Stan Gry", "Ostatni król Szkocji", "Czekając na Joe") zebrał 20-osobowy zespół zajmujący się rejestracją i zatwierdzaniem zgłoszeń. - Jakość i liczba zgłoszeń to dla nas ogromne zaskoczenie. Przed nami teraz naprawdę ciężkie zadanie, aby nadać kształt temu zbiorowisku różnorodnych historii z całego świata. Na szczęście mam świetny zespół, znający chyba wszystkie języki, który pomoże w sortowaniu oraz katalogowaniu wideoklipów. Mam nadzieję, że w krótkim czasie ograniczymy materiał filmowy do 100 godzin, co dopiero umożliwi obróbkę i montaż. Czeka nas ogrom pracy, z którą jesteśmy gotowi się zmierzyć - powiedział Kevin Macdonald.

Reklama

Użytkownicy YouTube będą mogli obejrzeć zgłoszenia na początku września, kiedy to na kanale www.youtube.com/lifeinaday ruszy galeria zawierająca nadesłane materiały.

Zakończenie montażu filmu pełnometrażowego planowane jest na styczeń 2011, dosłownie na chwilę przed premierą dokumentu na Festiwalu Filmowym Sudance. Równocześnie film będzie wtedy udostępniony na YouTube.

Dzięki zaangażowaniu różnych grup i organizacji, wśród zgłoszonych materiałów znalazły się także filmy z odległych rejonów Afryki czy Bliskiego Wschodu. Scott Free Productions przy współpracy z organizacją Against All Odds rozdystrybuowały 500 kamer wśród mieszkańców odległych rejonów świata, aby zapewnić pełen przekrój zróżnicowania regionalnego oraz kulturowego filmu. Ponadto Instytut Sundance do udziału w projekcie zachęcił uczestników jego pierwszych w historii warsztatów teatralnych East Africa Theatre Lab, które odbyły w Kenii.

YouTube Life in a Day to pierwszy w historii ogólnoświatowy eksperyment filmowy, który skłonił ludzi na całym świecie do zarejestrowania w sobotę, 24 lipca, jednego momentu z ich życia i do przesłania go na stronę www.youtube.com/lifeinaday. Osoby, których materiały zostaną wykorzystane w ostatecznej wersji filmu zostaną wymienione w napisach końcowych jako współreżyserzy, dwudziestka współautorów weźmie udział w światowej premierze filmu podczas Festiwalu Filmowego Sundance 2011.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama