AI potrafi odmienić życie. Historie pacjentów z Polski to udowadniają

Fundacja Polsat zaprasza na kolejny odcinek programu „Jesteśmy dla Dzieci”, gdzie poruszony zostanie temat sztucznej inteligencji. Program wyjaśnia zastosowanie AI w medycynie i edukacji oraz jej oddziaływanie na życie ludzi, w tym Piotrka z SMA, który dzięki AI komunikuje się z rodziną. W programie eksperci przedstawią też szerszy kontekst znaczenia AI w nowoczesnym świecie i to, jaka wiąże się z tym narzędziem przyszłość.

Tego mogłeś nie wiedzieć o sztucznej inteligencji. Historie z Polski pokazują, jak wpływa na życie potrzebujących.
Tego mogłeś nie wiedzieć o sztucznej inteligencji. Historie z Polski pokazują, jak wpływa na życie potrzebujących.123RF/PICSEL

Już w tę sobotę 14 września o godzinie 11:00 odbędzie się emisja kolejnego odcinka programu Fundacji Polsat „Jesteśmy dla Dzieci”. Dlaczego warto go obejrzeć? 

Tym razem w programie poruszony zostanie bardzo aktualny temat sztucznej inteligencji. Jakie są jej granice, jak może pomagać w edukacji, jakie znajduje zastosowanie w medycynie? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z nowego odcinka, śledząc przy tym historie pacjentów z Polski.

Fundacja Polsat pomaga i edukuje

„Jesteśmy dla dzieci” to specjalny program, w którym m.in. nakreślane są historie podopiecznych Fundacji Polsat. Widzowie zaznajamiają się przy tym z działaniami Fundacji, jej wpływem na życie bohaterów kolejnych części serii, oraz zróżnicowaną tematyką z obszarów takich jak medycyna.

W najnowszym odcinku poruszone zostaną historie, które są kolejnymi dowodami na wielką moc pomagania, a przy tym ciekawym świadectwem pozytywnego wpływu sztucznej inteligencji na życie nie tylko podopiecznych Fundacji, ale również ich rodzin.

Najnowszy odcinek „Jesteśmy dla Dzieci” dotyczy AI

Fascynujące i budzące emocje relacje ukażą m.in., jak dzięki zastosowaniu AI bliscy mogą porozumiewać się z Piotrkiem, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki odpowiednio wytrenowanemu modelowi sztucznej inteligencji rodzina mogła po raz pierwszy usłyszeć od Piotrka „kocham was”. Jak to możliwe? To trzeba zobaczyć.

W programie posłuchać można też będzie wypowiedzi wielu ekspertów, którzy nakreślą, w czym jeszcze sztuczna inteligencja może pomóc, jeśli chodzi o poprawę lub ratowanie życia pacjentów. Specjaliści objaśnią znaczenie zastosowania AI np. w medycynie i to, jak bardzo nowe technologie przyspieszają diagnozowanie i leczenie. Czy jednak sztuczna inteligencja poradzi sobie z każdym zagadnieniem? Czy zastąpi lekarzy? Czy można już na niej polegać w takich dziedzinach, jak np. psychiatria?

Pojawią się także rozważania na temat jej wpływu na edukację dzieci w szkole. Czy ma to jakieś ciemne strony? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć z najnowszego odcinka „Jesteśmy dla dzieci”.

Fundacja Polsat prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz potrzebujących. W programie „Jesteśmy dla Dzieci” ukazywane są kulisy podejmowanych przez Fundację inicjatyw.fundacjapolsat.plmateriał zewnętrzny

„Jesteśmy dla Dzieci” w każdą sobotę o 11:00

Od początku misją Fundacji Polsat jest ratowanie zdrowia i życia najmłodszych, a także wywoływanie uśmiechu na twarzach dzieci i ich rodziców poprzez codzienne wartościowe działania. „Chcemy edukować społeczeństwo oraz inspirować do pomagania”, podkreśla Fundacja. Warto oglądać kolejne odcinki programu „Jesteśmy dla Dzieci” i śledzić treści, które nie tylko poruszają, ale i kształcą. „Jesteśmy dla Dzieci” emitowane jest w każdą sobotę o godz. 11:00 w Czwórce.

Klasa przyszłości: AI zamiast nauczycieli w brytyjskiej szkoleInteria.pl© 2024 Associated Press
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas