AliExpress wybuduje w Polsce swoje olbrzymie centrum logistyczne

AliExpress, jeden z największych na świecie chińskich serwisów wysyłkowych, planuje w Polsce budowę ogromnego centrum magazynowo-logistycznego, które miałoby realizować zamówienia dla klientów z Polski, Czech i Niemiec. Jest to jeden z kluczowych projektów nowego jedwabnego szlaku.

O rozmachu całej sytuacji może świadczyć fakt, że Jacky Lim, najbogatszy Chińczyk, planowaną inwestycję określa jako "olbrzymią". Polacy coraz częściej dokonują zakupów w chińskich serwisach, bo są wygodne i bezpieczne, a ceny bardzo przystępne. Władze holdingu widzą ogromny potencjał w Polsce i chcą tutaj inwestować.

Udział w nowym projekcie holdingu Alibaba ma wziąć firma Worldwide Logistics i ATC Cargo. W tej chwili Alibaba prowadzi z nimi negocjacje. Na razie do informacji publicznej nie podano większej ilości szczegółów, ale wiadomo, że centrum miałoby powstać w okolicach granicy polsko-niemieckiej.

Reklama

Trzymamy kciuki za to, by czas dostawy zamówionych w Państwie Środka produktów był sporo krótszy, bo w tym momencie to największa bolączka zakupów m.in. na AliExpress.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy