Amazon w Polsce na początku 2012 roku?

Wiele wskazuje na to, że Amazon, gigant elektronicznej sprzedaży i twórca czytnika Kindle, zawita do Polski na początku 2012 roku.

Wszyscy doskonale znają Amazon - giganta rynku elektronicznej sprzedaży, znanego na całym świecie nie tylko z czytnika e-booków Kindle, tabletu Kindle Fire czy bardzo bogatej oferty usług i dostępnego asortymentu. Koncern mający siedziby w wielu krajach świata, dotychczas z dość sporym dystansem odnosił się do polskiego rynku.

Zmieniło się to jakiś czas temu, gdy zostało ogłoszone, że zamówienia z brytyjskiego Amazonu powyżej 25 funtów są dostarczane do Polski bezpłatnie. Był to jeden ze znaczących sygnałów, które mogłyby wskazywać na to, że Amazon powoli zaczyna myśleć o zawładnięciu kolejnym rynkiem - tym razem naszym.

Reklama

Co powiecie na możliwość kupna jakiegokolwiek urządzenia, np. Kindle Fire bezpośrednio od Amazonu bez potrzeby kombinowania ze znajomymi mieszkającymi poza granicami naszego kraju czy kupowania przez serwisy aukcyjne po dwukrotnie wyższej cenie? Oczywiście cena tabletu nie wyniosłaby 199 dolarów, ale odpowiednio wyższą cenę (lecz niższą niż na aukcjach) można zrozumieć, bo przecież dochodzą różnego rodzaju opłaty.

Ale wejście do Polski Amazonu nie będzie dla nas oznaczało jedynie wzrostu wygody dokonywania zakupów w sieci, ale także wzrost konkurencji na rynku. Amazon będzie konkurował zwłaszcza z Empikiem i Merlinem - przede wszystkim na ilość i jakość dostępnych książek elektronicznych, a także z Allegro, najpopularniejszym w Polsce serwisem aukcyjnym, który można nazwać "wirtualnym centrum handlowym".

Miesiąc temu w sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji dotyczących rzekomo prowadzonych rozmów przez Amazon między innymi z firmami kurierskimi czy dystrybutorami książek. Teraz tylko czekać aż Amazon faktycznie potwierdzi chęć wejścia na polski rynek, co ma nastąpić w okolicy marca-kwietnia 2012 roku.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Amazon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama