Apple Music w Polsce za 4,99 i 7,99 euro

Pod koniec czerwca na polski rynek trafi Apple Music, usługa streamingowa giganta z Cupertino. Do tej pory było dużo kontrowersji związanych z polskimi cenami nowego bytu Apple, ale okazuje się, że nie będzie tak źle, jak pierwotnie się wydawało.

Apple Music to usługa zaprezentowana podczas WWDC 2015. Kiedy ujawniono ceny abonamentu, podniosły się głosy sugerujące, że w Polsce będą one podobne, tyle że zamiast 9,99 i 14,99 dol., będziemy mieli ceny w euro. Takie kwoty automatycznie zostały uznane za "nie do przyjęcia", zwłaszcza patrząc na bardzo dobrze wyglądającą konkurencję. Teraz już wiadomo, że w naszym kraju usługi Apple Music będą znacznie tańsze.

Polscy użytkownicy systemu iOS 9.0 w wersji beta donoszą, że za pakiet podstawowy Apple Music zapłacimy 4,99 euro, a za pakiet rodzinny (maksymalnie 6 uczestników) 7,99 euro. Przy obecnym kursie euro, ceny te są zbliżone do tych, jakie trzeba płacić korzystając z konkurencji pokroju Deezera czy Spotify. Najbardziej opłacalny jest wspomniany pakiet rodzinny, bo za muzykę dla 6 osób zapłacimy mniej niż 35 zł miesięcznie. Apple nie planuje darmowej, okrojonej wersji serwisu, np. bez możliwości zapisywania utworów na dysku czy z reklamami.

Apple Music zapewni nie tylko muzykę, ale i teledyski oraz rozbudowane informacje o artystach, wraz z możliwością ich śledzenia. Na start użytkownicy otrzymają trzy miesiące darmowego okresu próbnego, po którym będą musieli zadecydować czy dalej chcą korzystać z usługi. Warto zaznaczyć, że baza utworów dostępnych w Apple Music nie będzie identyczna z tą w iTunes. Start nowej usługi Apple już 30 czerwca.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple Music | Streaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy