Apple potwierdza konferencję 25 marca, zapowie swój nowy serwis TV?

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, amerykański gigant ma to wydarzenie w planach już od dawna, a na specjalną inauguracyjną galę zaproszono nawet największe hollywoodzkie gwiazdy. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

To się właśnie zmieniło i konferencja firmy z całą pewnością odbędzie się 25 marca i choć lakoniczne zaproszenie Apple nie zdradza żadnych szczegółów, to wcześniejsze doniesienia i dzisiejsze wskazówki w postaci filmowego odliczania i hasła “It’s show time” jednoznacznie wskazują na serwis streamingowy. Oczywiście wciąż jest szansa, że koncern ujawni przy okazji jakieś urządzenia - słuchawki AirPods, nowego iPada czy podstawkę ładującą Air Power, ale raczej skupi się na usługach.

Usługach... bo poza długo wyczekiwanym serwisem wideo mamy doczekać się również subskrypcji newsowej o prostej nazwie Apple News. Ta ma być czymś w stylu Netflixa dla fanów czytania gazet i będzie w jednym miejscu oferować dostęp do najważniejszych tytułów prasowych. Co prawda jakiś czas temu mówiło się o małych problemach negocjacyjnych z największymi, jak choćby The Wall Street Journal, bo Apple miało sobie życzyć 50% zysków z takich abonamentów, ale później sprawa ucichła, więc zakładamy, że wszystko udało się załatwić.

Reklama

Wracając zaś do serwisu wideo, Apple nie jest w tej materii debiutantem, bo już w 2006 roku zapowiadało chęć dostarczania filmów za pomocą iTunes, przy okazji ujawnienia iTV, które ostatecznie zmieniło nazwę na Apple TV.  Tym razem Apple skupić się ma w pierwszej kolejności na oryginalnych filmach, serialach i programach, żeby na spokojnie wejść w rywalizację z dotychczasowymi liderami tego rynku, jak wspomniany już Netflix, Amazon czy HBO.

Przy okazji firma ma pewien plan poradzenia sobie z konkurencją, a mianowicie po opłaceniu subskrypcji użytkownicy będą mogli nie tylko oglądać oryginalne treści, ale i dodać do swojego konta konkretne kanały telewizyjne. Serwis Apple będzie najprawdopodobniej dostępny poprzez specjalną telewizyjną aplikację instalowaną na iPhone’ach, iPadach, iPadach Touch oraz Apple TV i dopiero w późniejszym czasie spodziewać możemy się go również na urządzeniach konkurencji.

W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na 25 marca i wielkie wydarzenie, w którym mają wziąć udział amerykańskie gwiazdy kina, jak Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jennifer Garner czy JJ Abrams :)

Źródło: GeekWeek.pl/theverge/Fot. Apple

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy