Reklama

Armia USA buduje własną konstelację mikrosatelitów kosmicznego internetu [FILM]

Przyszłością wcale nie będą górujące nad miastami maszty sieci 5G, tylko dziesiątki tysięcy mikrosatelitów, które znajdować się będą na ziemskiej orbicie i oferować całej ludzkości superszybką komunikację.

Pentagon już rozpoczął budowę na orbicie militarnej wersji kosmicznego internetu na wzór tej tworzonej właśnie przez Elona Muska. Konstelacja o nazwie Blackjack pozwoli amerykańskiej armii na superszybką i bezpieczną komunikację pomiędzy żołnierzami, samolotami, okrętami i robotami, realizującymi misje na całym świecie.

Jako że Chiny i Rosja wciąż rozwijają swoje instalacje w przestrzeni kosmicznej, USA nie może zostać w tych działaniach w tyle. Pentagon od jakiegoś czasu stawia na roboty, bezzałogowe pojazdy latające i hipersoniczną broń. Nowoczesnymi technologiami będzie można szybko i sprawie zarządzać właśnie za pomocą kosmicznej sieci 5G.

Reklama

Pozwoli ona połączyć się żołnierzom z globalną siecią praktycznie w każdym zakątku naszej planety. Teraz pobyt w tropikalnych dżunglach czy bezkresnych stepach, oddalonych o setki kilometrów od jakiejkolwiek cywilizacji, nie będzie żadnym problemem.

Setki mikrosatelitów będą umieszczone na niskich orbitach, skąd będą komunikowały ze sobą najróżniejsze pojazdy i maszyny oraz żołnierzy i centra dowodzenia. Ale to nie wszystko, Pentagon w tajemnicy intensywnie pracuje też nad siecią komunikacji kwantowej.

W tej chwili pionierami jej rozwoju są Chiny, ale w najbliższej dekadzie ma się to zmienić na rzecz właśnie Stanów Zjednoczonych. Programem rozwoju kosmicznego internetu zajmują się Siły Kosmiczne, które powstały po to, by chronić interesów USA nie tylko na ziemskiej orbicie, ale również na Księżycu, planetoidach i Marsie.

Źródło: GeekWeek.pl/DoD/DARPA / Fot. OneWeb

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje