Atak DDoS na Allegro

Popularny serwis aukcyjny Allegro dzisiaj rano padł ofiarą ataku DDoS (Distributed Denial of Service).

Ataki DDoS ą proste w inicjacji i tanie w przeprowadzeniu, a ich wpływ na większość organizacji jest znaczny
Ataki DDoS ą proste w inicjacji i tanie w przeprowadzeniu, a ich wpływ na większość organizacji jest znaczny123RF/PICSEL

Komunikat Allegro w jego oryginalnej formie, jaki został zamieszczony na Facebooku: "Dzisiaj w godzinach porannych występowały problemy techniczne z serwisem Allegro. Były one związane były z atakiem typu DDoS, który został skutecznie odparty. Obecnie zmagamy się z kolejną falą tego ataku polegającego na próbie zablokowania dostępu do serwisu. To właśnie stąd problemy, których niektórzy z Was (około 20% użytkowników) doświadczają. Nasze IT pracuje nad przywróceniem wszystkim płynnego i bezpiecznego dostępu do serwisu. Aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem. Przepraszamy wszystkich, którzy próbują w tej chwili bezskutecznie korzystać z Allegro".

Atak typu DDoS (Distributed Denial of Service). Polega on ograniczeniu dostępu do infrastruktury celu poprzez "zalanie" jej ogromną ilością informacji, których nie jest ona w stanie przetworzyć. Ten konkretny atak wykorzystuje powszechnie dostępną infrastrukturę serwerów nazw by zwielokrotnić efekt ataku oraz ukryć jego źródło. - Ataki typu DDoS są proste w inicjacji i tanie w przeprowadzeniu, a ich wpływ na większość organizacji jest znaczny. Według naszych ocen ataki DDoS zaczną wkrótce dotykać coraz większej liczby polskich firm, a przeciwdziałanie im w warstwie technicznej będzie bardzo trudne. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie, trening, a także umiejętność identyfikacji pierwszych symptomów ataku i przeciwdziałanie im już w tej fazie. Ataki typu DDoS są powszechnym zjawiskiem w Internecie. Spotykają się z nimi firmy, organizacje publiczne oraz NGO - tłumaczy Cezary Piekarski, starszy menedżer Deloitte.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas