Awaria Inea. Poznań i okolice bez internetu

Nie działa internet w wielkopolskeij sieci Inea. Problem z dostępem pojawił się po godzinie 13:00, a liczba zgłoszeń w serwisie downdetector, który monitoruje takie awarie, rośnie z minuty na minutę. Obecnie jest ich około 4000.

"Ponownie brak internetu, TV, aplikacja nie działa, a infolinia rozłącza" - pisze na Facebooku pan Dariusz z Poznania, jeden z klientów Inei. 

Pan Igor dodaje: "Taka ilość awarii jest niedopuszczalna. (...) Za internet płaci się niemałe pieniądze, firma jest wielka, są ludzie których praca polega na internecie i bez tego nie są w stanie nic zrobić"

Takich głosów jest o wiele więcej. To już kolejna awaria sieci internetowej Inei w ostatnich tygodniach. Ta w styczniu trwała ponad dobę. 

"Nasi technicy dokładają wszelkich starań, żeby jak najszybciej przywrócić działanie usług (...) Prognozowany termin usunięcia awarii to 48h, ale usługi mogą wrócić znacznie szybciej" - taką odpowiedź na internetowe zgłoszenie otrzymał inny klient Inei.  

Reklama

Firma nie opublikowała do tej pory komunikatu o awarii. 

Dzisiaj z przyczyn niezależnych od Inea miała miejsce chwilowa awaria związana z usługą dostępu do internetu opartego na sieci GPON w niektórych rejonach. Staraliśmy się usunąć usterkę jak najszybciej i usługa jest już przywracana - powiedziała serwisowi epoznan.pl rzeczniczka Inei Karolina Siudyla.

INEA to firma świadcząca usługi telekomunikacyjne w Wielkopolsce oraz jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju. Dostarcza głównie usługi internetu szerokopasmowego, telewizji, telefonii mobilnej i stacjonarnej oraz usługi profesjonalne dla biznesu i data center.

Aktualizacja 14:50: Liczba zgłoszeń awarii w Downdetector zmalała z kilku tysięcy, do około 300. To może oznaczać, że dostęp do internetu jest powoli przywracany. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: INEA | światłowód | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy