Będzie podatek od internetu?

Powraca pomysł opodatkowania dostępu do internetu. Wydawcy chcą by internetowi providerzy płacili za to, że ich klienci mogą korzystać z darmowych treści w sieci.

Brytyjski związek zawodowy dziennikarzy - National Union of Journalists (NUJ) - przedstawił Komisji Europejskiej swój postulat, który zakłada wprowadzenie podatku od dostawców internetu - podaje "Gazeta Wyborcza".

Związek zawodowy dziennikarzy jest zdania, że firmy oferujące płatny dostęp do internetu powinny wspierać wydawców, którzy w internecie oferują wartościowe treści bez dodatkowych opłat. Ma to być także sposób dla wydawców prasy, którzy walczą z kryzysem gospodarczym oraz odpływaniem czytelników, którzy zamiast zakupu gazety w kioskach przeglądają aktualne artykuły w internecie.

Reklama

Nowe rozwiązanie miałoby obowiązywać w całej Unii Europsjkiej. Jak podaje "Gazeta", jedna z propozycji zakłada wprowadzenia tzw. "voucherów europejskiej demokracji", które przeznaczane byłyby na zakup elektronicznych gazet bądź dostępu do płatnych serwisów prasowych w sieci.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: związek zawodowy | podatek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama