Bitcoin osiąga rekordową wartość, to już ponad 31 tysięcy dolarów! Będzie wart więcej?

Chociaż wielu specjalistów wieszczyło szybkie pęknięcie tej bańki, to najpopularniejsza kryptowaluta już dawno nie miała się tak dobrze - wystarczy spojrzeć na najnowsze wyniki.

Jeśli ktoś miał tylko wystarczająco dużo gotówki i odwagi, to na Bitcoinie mógł już zrobić ogromny majątek, bo wartości osiągane ostatnio przez tę kryptowalutę są naprawdę imponujące. Nie wszyscy mieli jednak to ostatnie, szczególnie jeśli słuchali branżowych specjalistów sugerujących, że ta bańka w końcu pęknie… i faktycznie, ta pękała już kilkukrotnie, ale po każdym tąpnięciu Bitcoin szybko wraca do formy. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że wciąż nie mamy pojęcia, w którą stronę następnie uda się Bitcoin, ale jedno jest pewno - tak wysoko nie było nigdy, bo właśnie obserwujemy jego rekordowe wartości na poziomie powyżej 31 tysięcy dolarów.

Reklama

Warto bowiem pamiętać, że ostatni rekord poprzedził dość długi okres wzrostów i spadków, bo po osiągnięciu wartości 19 700 USD pod koniec 2017 roku, cena Bitcoina poszybowała w dół i w grudniu 2018 roku wynosiła tylko 3200 USD. Latem tego roku wokół waluty znowu zrobiło się jednak gorąco, a tendencja wzrostowa ciągle się utrzymuje i z ok. 20 tysięcy dolarów za jednego Bitcoina w połowie grudnia ubiegłego roku właśnie zrobiło się ponad 31 500 USD, co oznacza wzrost o 11 500 USD w zaledwie 20 dni. Co więcej, przy okazji dowiadujemy się, że choć słynny wzrost był wywołany przez manipulacje rynkowe, to z tym obecnym jest zupełnie inaczej. 

Kryptowaluty, w tym również Bitcoin, mocno zyskały ostatnio na zainteresowaniu poważnych inwestorów i koncernów finansowych, które uwiarygodniło je i znacznie podniosło ich wartości. Wystarczy tylko wspomnieć, że MicroStrategy przeznaczyło we wrześniu dodatkowe 175 mln USD na zakup Bitcoina, a w październiku Square ogłosiło, że inwestuje w niego 50 mln USD, czyli ok. 1% swojej wartości. Do tego dochodzi listopadowe wsparcie ze strony PayPal, który umożliwił swoim amerykańskim użytkownikom kupowanie, przechowywanie i sprzedaż czterech kryptowalut, w tym właśnie Bitcoina. I jest to dość powszechny trend, bo jak sugeruje Yahoo Finance, firmy z Wall Street wydały w 2020 roku łącznie ponad 5 mld USD na inwestycje w zasoby cyfrowe, więc może to być trend, który będzie jeszcze przybierał na sile. 

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy