Blokowanie internetu sposobem walki z uzależnieniami?

Korea Południowa kontynuuje swoją politykę kontrolowania internetu. Po wprowadzeniu kilka lat temu obowiązku podawania przez użytkowników swoich danych, przyszedł czas na zakaz korzystania z internetu po północy przez osoby nieletnie.

Shutdown Law, przygotowane przez koreańskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Równouprawnienia oraz Rodziny obowiązuje już od kilku dni. Przepisy weszły w życie 20 listopada, celując głównie w młodzież uzależnioną od gier komputerowych. Zakaz jest jednym ze sposobów walki z postępującym uzależnieniem od internetu wśród koreańskiego społeczeństwa. Według badań około 8-10 proc. osób w wieku 8-40 lat jest uzależnionych od internetu i gier komputerowych.

Rynek gier nastawionych na współzawodnictwo w Korei jest jednym z największych na świecie. Korea znana jest z uwielbienia dla serii takich jak StarCraft, WarCraft, gier MMO czy Tekkena, co powoduje u wielu młodych ludzi kłopoty z normowaniem czasu w sieci. Prawo zostało skrytykowane przez wiele organizacji oraz samych graczy. Do protestu przyłączyli się również producenci gier MMO, cieszących się ogromną popularnością w Korei.

Przepis dotyczy nie tylko pecetów, ale również konsol do gier wideo. Zarówno Sony jak i Microsoft muszą wprowadzić odpowiednie zabezpieczenia do swoich systemów, a także opracować odpowiednie kary dla osób je łamiących. W przypadku Xboxa 360 będzie to aż dwu miesięczny ban na usługę LIVE. Obecnie nie znamy stanowiska Nintendo w sprawie grania na Wii.

Reklama

Piotr

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama