Chuck Norris atakuje routery

Jeśli nie zmieniłeś domyślnego hasła w swoim domowym routerze, możesz oczekiwać odwiedzin Chucka Norrisa. Nie chodzi jednak o wizytę kultowej postaci, ale o atak botnetu o takiej nazwie.

Eksperci ds. bezpieczeństwa z Instytut Nauk Komputerowych w Brnie odkryli botnet atakujący słabo zabezpieczone routery. W kodzie źródłowym złośliwego oprogramowania odkryto włoski komentarz "in nome di Chuck Norris,", czyli "w imieniu Chucka Norrisa".

Botnet Chuck Norris, w odróżnieniu od innego rodzaju złośliwego oprogramowania krążącego w sieci, atakuje nie komputery, ale routery DSL. Aby zainstalować się w pamięci urządzenia, malware wykorzystuje standardowe hasła routerów. Co więcej, botnet może także atakować telewizyjne odbiorniki satelitarne. Odkrywcy botnetu nie są w stanie określić, jak dużą siecią stał się już Chuck Norris. Wiadomo, że złośliwe oprogramowanie atakuje urządzenia od Ameryki Południowej, poprzez Europę, aż po Azję.

Reklama

Zainfekowane złośliwym oprogramowaniem maszyny mogą zostać wykorzystane do ataku na inne systemy metodą Distributed Denial of Service. Malware jest w stanie zmienić ustawienia DNS routera, czy też próbować złamać hasła komputerów wpiętych w sieć LAN.

Aby zabezpieczyć się przed atakiem, należy jak najprędzej zmienić domyślne hasła routera. Chuck Norris rezyduje w pamięci RAM urządzenia, można go więc łatwo usunąć wyłączając na chwilę router.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: hasło | botnet | Facebook | Chuck | router

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy