Co warto kupić na Black Friday 2019?

Black Friday przybył do Polski z zachodu. Tam zasłynął tym, iż jest dniem niebywałych przecen, sięgających poziomu nawet 90%. To właśnie tego dnia mnóstwo osób już w nocy ustawia się w kolejkach, by móc zakupić wymarzony telewizor bądź też telefon, w niesamowicie niskiej cenie. W Polsce Black Friday ma nieco mniejszy zasięg, dopiero się rozwija. Przeceny są zatem dużo mniejsze, nie dotyczą również zbyt wielu sklepów. Jednak z roku na rok liczba zaangażowanych punktów jest coraz większa, rabaty natomiast się pogłębiają. To wszystko przekłada się natomiast na to, iż coraz więcej osób jest zainteresowanych tym świętem wyprzedaży.

Co opłaca się kupować podczas Black Friday?

Podczas Black Friday opłaca się kupować między innymi sprzęt elektroniczny. W niższych cenach w owym dniu dostępne są telewizory, odkurzacze, ekspresy do kawy itp. Zazwyczaj obniżki te nie dotyczą konkretnych przedmiotów, ale upustu na całe zamówienie. Przykładowo kupując sprzęty za 1000 złotych, 200 złotych otrzymuje się w ramach zwrotu na kartę podarunkową. Oczywiście dla osób które nie chcą wydawać takich sum, znajdzie się również wiele pojedynczych przecen, bardzo często obejmujących droższe sprzęty - lodówki, zmywarki czy też telewizory. Upusty na droższe sprzęty mogą wynosić 20-30%. W Polsce bowiem Black Friday dopiero rozwija swoje skrzydła i promocje nie są aż tak duże jak na zachodzie.

Dlaczego sprzęty elektroniczne podczas Black Friday opłaca się kupować? W przypadku zakupu telewizora za 3000 tysiące, 20% rabatu wynosi aż 600 złotych. Jest to zatem spora obniżka cenowa. Szczególnie opłacalne jest wówczas kupowanie sprzętów nowych, które dopiero weszły na rynek i przez dłuższy czas nie będą one przecenione.

Jak galerie handlowe działają podczas Black Friday?

W trakcie Black Friday, wiele galerii handlowych wychodzi na przeciw potrzebom konsumentów. Z tego też względu punkty handlowe otwarte są zazwyczaj dłużej, czasem nawet i całą noc. Punkty informacyjne natomiast są w pełni wyposażone do oznajmiania warunków akcji czy też rozdawania ulotek dotyczących promocji w poszczególnych sklepach.

Black Friday bardzo dobrze radzi sobie również w sklepach internetowych. Niekiedy prócz promocji, na klientów czeka również darmowa dostawa. Sprzęty elektroniczne tak popularne podczas tego święta wyprzedaży, można zamówić internetowo z dostawą do domu bądź też odbiorem na drugi dzień, gdy z galerii znikną tłumy.

Gdzie szukać opinii na temat produktów kupowanych podczas Black Friday?

Black Friday trwa tylko jeden dzień co sprawia, że dość łatwo można dokonać nieprzemyślanych zakupów. Dokonuje się bowiem ich bardzo szybko, często korzystając z bardzo dobrych okazji. Większość osób kupuje rzeczy bez wychodzenia z domu, co jest zdecydowanie największą oszczędnością czasu. Podczas takich zakupów warto sprawdzać opinie na temat poszczególnych produktów, poczytać o ich cechach, zaznajomić się z działaniem. Wiele takich przydatnych opinii można znaleźć między innymi na Ceneo.pl. Takie informacje od użytkowników produktów, są przede wszystkim rzetelne i pomagają dokonać trafnego zakupu.

Partnerem publikacji jest Ceneo.

materiały prasowe
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy