Czy Facebook czyta nasze wiadomości SMS?

Według brytyjskiej gazety "The Sunday Times" pracownicy Facebooka mają możliwość czytania SMS-ów użytkowników, którzy zainstalowali nową aplikację mobilną serwisu. Gigant oczywiście zaprzecza.

Problemów z polityką prywatności Facebook miał już całe mnóstwo. Kolejny wywęszyli dziennikarze "The Sunday Times". Gazeta twierdzi, że pracownicy największego serwisu społecznościowego świata czytają wiadomości tekstowe użytkowników, wykorzystując do tego nową aplikację dla Androida. Co więcej, według brytyjskiej gazety Facebook miał się przyznać, że nie tylko jest taka możliwość, ale SMS-y faktycznie czytano podczas testów nowej funkcji. Ile w tym prawdy? Raczej niewiele.

Ale faktycznie niebezpieczeństwo istnieje: instalując nową aplikację mobilną, użytkownik zgadza się dać Facebookowi uprawnienia związane z obsługą SMS-ów. Według przedstawicieli giganta, to po prostu myślenie przyszłościowe, związane z pomysłami na lepszą integrację rozmaitych usług z serwisem. Na razie aplikacja w żaden sposób nie wykorzystuje wiadomości tekstowych.

Facebook twierdzi, że artykuł brytyjskiej gazety jest pełen wymysłów. Nikt żadnych SMS-ów nie czytał, to po prostu bzdura. Ale faktem jest, że aby nowa aplikacja mobilna działała, trzeba zgodzić się na przekazanie odpowiednich uprawnień amerykańskiej korporacji.

Reklama

Większość użytkowników serwisu zapewne to zrobi bez myślenia o możliwych konsekwencjach. Ale wielu dojdzie do wniosku, że Facebook właśnie zalicza kolejną wpadkę związaną z prywatnością. Takie działania są naprawdę kontrowersyjne i wywołują sporo szumu, a na dodatek internauci są coraz bardziej świadomi zagrożeń związanych z podawaniem każdemu prywatnych danych.

Nic dziwnego, że zapowiadanego miliarda użytkowników na razie nie widać.

Michał Wilmowski

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: czytać | aplikacja mobilna | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy