Darmowe iPhone'y na Facebooku

Firma Sophos ostrzega użytkowników Facebooka przed krążącymi w serwisie wiadomościami, według których nasi znajomi otrzymali darmowe iPhone'y.

Wiadomości, które rozprzestrzeniają się od niedzieli, zapraszają innych do udziału w programie, jednak są one wysyłane przez fałszywe aplikacje, którym użytkownicy odblokowali dostęp do swoich profili i umożliwili umieszczanie wiadomości na swoich ścianach.

Komunikaty są wyświetlane w postaci aktualizacji statusu i wiele z nich wygląda w ten sposób: "Właśnie testuję aplikację Facebook for iPhone:P Dostałem dziś darmowego iPhone'a, jestem taki szczęśliwy lol ... Jeśli ktoś chce jednego, jest tutaj: " lub: "Ktoś chce mój starty telefon? Dostałem dziś darmowego iPhone'a, jestem taki szczęśliwy lol... Jeśli ktoś chce jednego, jest tutaj: "

Użytkownicy Facebooka, którzy klikną na link reklamowany przez ich znajomych, są pytani, czy zezwalają tej aplikacji na dostęp do podstawowych informacji w swoim profilu. Uczestnicy, którzy wyrażą na to zgodę, są przekierowywani na stronę internetową przynoszącą zysk spamerom stojącym za oszustwem.

Reklama

- Jeśli nabrałeś się na tę sztuczkę, nie czekaj z niecierpliwością na nowego iPhone'a - powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. Użytkownicy Facebooka muszą nauczyć się myśleć zanim "polubią" podejrzane strony na Facebooku. To, że coś znajduje się na tablicy znajomego, nie oznacza wcale, że pochodzi z wiarygodnego źródła, a dając dostęp nieznanej aplikacji do swojego profilu, nieświadomie pomagasz w rozprzestrzenianiu scamu, nabijając przy tym portfele spamerom - dodał.

Użytkownicy dotknięci atakiem powinni skasować linki do scamu ze swojej tablicy i usunąć złośliwą aplikację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: darmowe | Facebook | iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy