DeepFake zaczyna przerażać swoją potęgą. Zobacz to na najnowszym filmie

Technologia DeepFake pozwala nie tylko na żywo sztucznie podmieniać i modyfikować twarze dowolnych osób, ale również umieszczać słowa w ich ustach, jakich nigdy nie wypowiedzieli. Zobacz jej potęgę na filmie.

Najnowsza manipulacja powstała na Paperspace. Jest to platforma stworzona z chmur obliczeniowych i zbudowana z myślą o przyszłości tworzenia realistycznej fikcji w globalnej sieci. Chociaż może być ona niebezpieczna, to jednak rozwija się w szalonym tempie, więc możecie spodziewać się, że niebawem będziecie żyli w świecie, w którym nie odróżnicie już fikcji od rzeczywistości.

Niesamowite możliwości Paperspace zostały tym razem zaprezentowane na przykładzie programu Late Show with David Letterman z 2008 roku, w którym pojawił się aktor Bill Hader. Twórcy oprogramowania płynnie podmieniają na filmie jego twarz na Toma Cruise'a i Setha Rogena. Cały DeepFake wygląda rewelacyjnie, pomimo dość słabej jakości materiału.

Reklama

Technologie DeepFake rozwijają się szybko, więc możemy spodziewać się, że za kilka lat manipulacje będą już bazowały na materiałach w jakości HD i 4K. Co ciekawe, Pentagon niebawem będzie posiadał oprogramowanie, które będzie skutecznie wykrywać wszelakie takie manipulacje. Serwis YouTube ma w planach oznaczanie takich nagrań, tym samym ostrzegając widzów, z czym tak naprawdę mają do czynienia.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Ctrl Shift Face / Fot. Ctrl Shift Face

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy