Facebook a prywatność

Przedstawiciele organizacji dbających o prywatność wysłali do szefa Facebooka, Marka Zuckenberga, list otwarty, w którym zachęcają go do dokonania kolejnych zmian w sposobie zarządzania kontami w tym niezwykle popularnym serwisie.

Grupa, w skład której wchodzi American Civil Liberties Union, Electronic Frontier Foundation, Electronic Privacy Information Center, PrivacyActivism, Privacy Lives oraz Privacy Rights Clearinghouse, przyznała, że autorzy strony dokonali już pewnych zmian idących w kierunku lepszej ochrony danych.

"Z zadowoleniem obserwujemy pojawiające się na Facebooku zmiany związane z kwestiami ochrony prywatności. Mimo tego nalegamy, aby Facebook kontynuował obraną linię, by w ten sposób dowieść swego zaangażowania w temat ochrony prywatności" - można przeczytać w liście.

Wątpliwości autorów listu dotyczą głównie sposobu wymiany danych aplikacji Facebooka z informacjami przechowywanymi w profilach użytkowników. Wg nich Facebook powinien pozwalać na całkowite zablokowanie aplikacji.

Reklama

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: prywatność | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy