Reklama

Facebook chce stworzyć "metaverse". W tym celu zatrudni 10 tysięcy nowych pracowników

Facebook rozpoczyna prace nad wirtualnym wszechświatem, który ma być miejscem dla ludzi do pracy, twórczości i rozrywki. W tym celu właściciel najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, zatrudni 10 tysięcy nowych pracowników z terenów Unii Europejskiej.

Facebook już od dawna nie jest tylko właścicielem największego portalu społecznościowego na świecie. Firma przejęła i rozwinęła inne aplikacje, jak WhatsApp i Instagram. Przedsiębiorstwo stało się też ważny graczem na rynku technologicznym. W sierpniu Facebook potwierdził, że ich następnym produktem będą inteligentne okulary. Teraz pojawia się na horyzoncie wizja kolejnego ich wynalazku. 

Portal BBC informuje, że Facebook chce zatrudnić 10 tysięcy nowych pracowników z terenów Unii Europejskiej, którzy skupią się na tworzeniu “metaverse". Amerykańskie przedsiębiorstwo poszukuje przede wszystkim wyspecjalizowanych inżynierów, którzy poprowadzą projekt od początku do końca. Choć “metaverse" jest ważnym przedsięwzięciem dla Facebooka, firma uważa, że powstanie projektu zajmie od 10 do 15 lat. 

Metaverse - co to jest?

Reklama

Termin “metaverse" składa się z członu “meta", oznaczającego “poza" i “verse", wziętego z wyrazu “universe". Zatem “metaverse" w założeniu ma wychodzić poza znaną nam rzeczywistość. Termin jest często wymieniany jako następny etap ewolucji internetu. 

Metaverse" przeniesie użytkowników do świata wirtualnego za pomocą gogli VR lub innego tego typu urządzenia, gdzie będą mogli pracować, uczyć się, tworzyć, bawić, grać, spotykać się i rozmawiać ze znajomymi. 

Dotychczas internet przeglądamy z perspektywy komputera lub urządzenia mobilnego. "Metaverse" pozwoli nam doświadczyć go osobiście.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy