Facebook, Google i YouTube otwierają swoje centra informacji o CoVID-19

Największe na świecie serwisy informacyjne, społecznościowe i z treściami wideo postanowiły promować tylko wiarygodne informacje na temat pandemii koronawirusa i ograniczyć rozsiewanie fakenewsów.

Ten krok nie powinien dziwić, ponieważ to właśnie za pomocą tych serwisów w globalnej sieci publikowanych jest każdego dnia niebotyczne ilości fałszywych informacji, które mają za zadanie tworzyć dezinformację, propagandę, siać panikę, a także wykradać poufne dane.

Dlatego od teraz w Facebooku, Google, YouTube czy Twitterze znajdziemy informacje nie tylko przekazywane w czasie rzeczywistym, ale również tworzone we współpracy z specjalistami ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Na dobry początek centra informacji będą działały w Zachodniej Europie, gdyż tam CoVID-19 rozprzestrzenia się najszybciej, a społeczeństwo bagatelizuje powagę sytuacji.

Reklama

Giganci zapowiadają jednak, że w ciągu najbliższego tygodnia informacje o pandemii będą już dostępne w dziesiątkach najróżniejszych języków i będą mieli do nich dostęp mieszkańcy większości krajów na świecie objętych pandemią koronawirusa, w tym również mieszkańcy Polski.

Obecnie na świecie mamy już ponad 240 tysięcy osób zainfekowanych i blisko 10 tysięcy ofiar. Chociaż w Chinach już nie odnotowuje się nowych infekcji koronawirusem, to jednak nie ma żadnej mowy o końcu pandemii. Teraz w liczbie nowych zakażeń SARS-CoV-2 zaczęły przodować kraje europejskie. Najbardziej tragiczna sytuacja panuje we Włoszech, gdzie tylko w ciągu jednego dnia notuje się aż 500 zgonów i kilka tysięcy nowych infekcji.

Źródło: GeekWeek.pl/Facebook/Google/YouTube / Fot. Facebook/Google/YouTube

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy