Facebook i Myspace atakowane przez cyberprzestępców

Cyberprzestępcy po raz kolejny wymierzają swoje ataki w użytkowników popularnych serwisów społecznościowych - poinformowała firma Symantec. Na skrzynki pocztowe osób z całego świata trafiają maile z prośbą o aktualizację konta (Facebook) lub wprowadzenie nowego hasła (MySpace).

Użytkownicy serwisu Facebook otrzymują wiadomości email, których wygląd i treść do złudzenia przypomina informacje, jakie dostają od prawdziwych administratorów strony.

- Weryfikacja takich wiadomości jest stosunkowo prosta, należy najechać kursorem na link zamieszczony w treści informacji. W dolnym pasku ukaże się adres strony, do której prowadzi łącze, jeśli widzimy różnice pomiędzy wyświetlonym adresem a adresem używanego przez nas serwisu społecznościowego, mamy do czynienia z phishingiem - ostrzega Maciej Iwanicki z firmy Symantec.

Reklama

Osoby, które otworzą łącze zostaną poproszone o wprowadzenie hasła w celu potwierdzenia tożsamości. W rzeczywistości po podaniu danych ich konto zostanie przechwycone przez cyberprzestępców.

W przypadku użytkowników MySpace, internetowi przestępcy zastosowali inną metodę ataku - rozsyłają informację o zmianie hasła dostępu. W treści wiadomości czytamy, że nowe hasło, które pozwoli zalogować się do serwisu, znajduje się w spakowanym pliku dołączonym do maila. Ochronne rozwiązania antywirusowe rozpoznają zawartość załącznika jako konia trojańskiego o nazwie"Trojan.Zbot!gen2."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Symantec | hasło | cyberbezpieczeństwo | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama