FBI szuka cyberprzestępcy

FBI rozpoczęło śledztwo w sprawie robaka Here you have, który zaburzył pracę korporacyjnych systemów pocztowych w Stanach Zjednoczonych dwa tygodnie temu.

Przedstawiciele FBI z Miami rozmawiali w tej sprawie z pracownikami IDG News Service, którzy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy prowadzili korespondencję z hakerem ukrywającym się pod pseudonimem Iraq Resistance. To właśnie on jest odpowiedzialny za stworzenie robaka "Here you have", który zablokował pracę poczty elektronicznej w dużych korporacjach, taki jak Disney, Proctor & Gamble oraz NASA. W dniu ataku wysłał on od 6 do 14 procent światowego spamu - uważa Cisco Systems.

Reklama

Iraq Resistance nigdy nie ujawnił swojej tożsamości, jednak pozostawił po sobie kilka śladów. Jego profil serwisu YouTube wskazuje co prawda jako miejsce zamieszkania na Hiszpanię, jednakże Joe Steward z firmy SecureWorks uważa, że Iraq Resistance pochodzi z Libii, zaś jego zadaniem jest wsparcie cyberterrorystycznej grupy zwanej Tariq lub Ziyad. Celem tej organizacji jest włamanie się do amerykańskich agencji militarnych.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: FBI | cyberbezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy