Google nauczy cię bezpieczeństwa w sieci

Google postanowił nauczać internautów jak dbać o prywatność. W tym celu stworzył stronę z poradami, specjalnymi grafikami i wideo. Inicjatywa wydaje się ciekawa i jest zakrojona na naprawdę szeroką skalę.

Firma z Mountain View postanowiła wyjść ze swoimi działaniami poza Sieć, publikując w amerykańskiej prasie ogłoszenia, a informacje o akcji znalazły się również na plakatach reklamowych nowojorskiego metra. Sednem "Good to Know" jest jednak internet.

Na potrzeby akcji utworzono stronę podzieloną na cztery główne zagadnienia. Są tam porady z zakresu bezpieczeństwa w Sieci, informacje na temat danych w Internecie i tych, które przetwarza Google oraz rady dotyczące zarządzania prywatnością.

Serwis jest skierowany raczej do mniej zaawansowanych użytkowników. Porady i opisy są bardzo łopatologiczne, ale trafnie przedstawiają skomplikowane zagadnienia. Ciekawie wygląda np. porównanie algorytmów przewidujących zachowania internautów do baristy w ulubionej kawiarni, który zna nas i wie, jaką kawę przygotować, zanim zdążymy złożyć zamówienie.

Reklama

Oczywiście można stwierdzić, że cała akcja ma na celu jedynie promocję Google'a i jego usług i jest wizerunkowym zabiegiem mającym zdjąć z firmy odium, a na dodatek oswoić ludzi z faktem, że ich dane są zbierane i przetwarzane.

W takiej opinii jest zapewne sporo słuszności, jednak nie mam wątpliwości, że akcję Google'a można zaliczyć do pożytecznych działań. Zwiększa poziom świadomości użytkowników i związany z tym ogólny poziom bezpieczeństwa w sieci, a to zasługuje na pochwałę.

Łukasz Michalik

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy