Google po raz kolejny zainteresowane telewizją internetową

Po niezbyt udanym przyjęciu Google TV zdawałoby się, że firma z Mountain View odpuści sobie dalsze działania w tej dziedzinie. Jak się jednak okazuje, przedstawiciele giganta spotykają się z mediami w celu negocjacji licencji i programów, które miałyby się pojawić w nowej usłudze Google. Czyżby szykował się poważny konkurent dla Xbox One?

Informacje wypłynęły na łamach dziennika "Wall Street Journal", który powołuje się na anonimowe źródło związane ze sprawą. Nowe Google TV ma rzekomo nadawać klasyczną telewizję drogą internetową, jednakże na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jakie stacje i na jakich zasadach będą wyświetlane.

Jeżeli powyższe plotki okazałyby się prawdą, Google rywalizowałoby zarówno z klasycznymi kablówkami, za które należy uiszczać opłatę, jak i z telewizjami internetowymi, takimi jak Netflix czy Hulu, oferującymi streaming wideo. Kolejnym konkurentem może oczywiście być Xbox One, który również będzie posiadał zaawansowane możliwości związane z telewizją - przynajmniej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy