Google zamyka kolejne projekty

Google od dłuższego czasu porządkuje swoje dotychczasowe projekty. Mniej dochodowe zamyka, pozostałe integruje z podobnymi i jednocześnie bardziej popularnymi. Właśnie pojawiła się informacja o tym, że w planach jest zamknięcie kolejnych produktów, niespełniających dotąd oczekiwań.

Na oficjalnym blogu pojawiła się informacja, że od 4 września przestanie funkcjonować Google Apps for Teams. Usługa nie zniknie jednak całkowicie, bowiem wszystkie jej elementy zostaną przeniesiona na osobiste konta użytkowników Google.

Google Apps for Teams działało od 2008 roku, jednak firma twierdzi, że "nie jest tak potrzebna, jak początkowo przewidywano". Google Listen, który zadebiutował w 2009 roku, przestanie funkcjonować od 1 listopada. Pierwotnie projekt miał służyć do wyszukiwania podcastów, jednak w praktyce nie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Kiedy jednak pojawiło się Google Play oraz mnóstwo aplikacji z podcastami na Android, postanowiono zrezygnować z Google Listen.

Reklama

Jesienią również wstrzymane będzie Google Video for Business. Jego funkcjonalności zostaną przeniesione do Google Drive. Ostatnią kwestią, z jaką Google planuje zrobić porządek, to oficjalne blogi, które namnożyły się w ostatnim czasie i nie zawsze były aktualizowane na bieżąco. Firma chce zintegrować dotychczasowe wpisy pod jednym blogiem, zachowując konsekwencję w informowaniu o nowościach dotyczących ich produktów.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy