Reklama

Google zmienia wygląd strony wyszukiwania

W świetle stale rosnącej popularności przeglądarki Bing, Google od pewnego czasu szuka coraz to ciekawszych sposobów na przyciągnięcie do siebie internautów. Teraz firma postanowiła skoncentrować się na zmianie wyglądu strony wyszukiwania, która już wkrótce będzie dostępna.

W zasadzie na pierwszy rzut oka nie widać znaczących zmian. Najważniejszą jest jednak przesunięcie menu nawigacji, które dotychczas znajdowało się z lewej strony, nad wynikami wyszukiwania i ułożenie ich poziomo w jednym rzędzie. Dzięki tej zmianie użytkownik bardziej koncentruje się na wyszukiwanych hasłach, zaś w przypadku chęci nawigacji ma je rozłożone na jednej wysokości.

Dodatkowe zmiany mają obejmować prawą stronę wyników wyszukiwania, odpowiedzialną dotychczas za prezentację wizualną. Tutaj ma pojawić się więcej szczegółów do najbardziej trafionego wyniku wyszukiwania, większe zdjęcia, a także podpowiedzi dotyczące zbliżonych haseł, które dotychczas interesowały innych użytkowników.

Reklama

Google zapewnia, że wprowadzone zmiany wpłyną nie tylko na szybkość, co dokładność wyszukiwania. Zaprezentowane poprawki dotyczą wersji desktopowej i będą dostępne niebawem na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wkrótce po nich zmiany będą widoczne w pozostałej części globu. Z kolei użytkownicy smartfonów już teraz mogą cieszyć się odświeżonym wyglądem.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne