Ile pieniędzy Facebook zarabia na użytkownikach

Pierwszą możliwość spojrzenia w finanse Facebooka mieliśmy w lutym przy okazji składania przez społecznościowego giganta dokumentów związanych z wejściem na giełdę. Teraz, wraz ze złożeniem przez Facebooka aktualizacji do wymaganych dokumentów w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd mamy okazję dowiedzieć się jeszcze więcej.

Dokument ma ponad 100 stron i niewiele różni się od swojej poprzedniej wersji. Dociekliwi jednak zauważyli, że Facebook chwali się 901 milionami użytkowników z czego 500 milionów do obsługi sieci społecznościowej korzysta z aplikacji mobilnych, a to oznacza, że bardzo wiele osób wgrywa zdjęcia bezpośrednio z telefonów - dokładnie 300 milionów dziennie. Tłumaczy to zainteresowanie Facebooka Instagramem. Jeśli chodzi o samą transakcję jego przejęcia wiadomo już, że Facebook zapłaci 300 milionów gotówką, reszta pokryta zostanie akcjami.

A ile obecność każdego użytkownika na Facebooku warta była dla Zuckerberga w zeszłym roku? Z dokumentu wynika, że średnio od 4,69 do 4,81 dol. Przy 901 milionach członków społeczności daje to gigantyczne sumy.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy