Reklama

Internet Explorer wiodącą przeglądarką internetową w firmach

Internet Explorer od wielu miesięcy toczy nieustanny bój z Google Chrome o miano najpopularniejszej przeglądarki internetowej. Jeśli jednak zawęzimy grupę docelową do firm i pracowników biurowych to okazuje się, że przeglądarka Microsoftu wciąż pozostawia konkurencję daleko w tyle.

Według Net Applications, globalnie różne wersje przeglądarki Internet Explorer są najczęściej używane wśród pracowników biurowych. Jest to o tyle ciekawe, że jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich użytkowników, to w okresie od stycznia do marca bieżącego roku z Google Chrome korzystało o ponad 5 proc. więcej osób. Wracając jednak do firm, z IE korzysta obecnie 40,2 proc. pracowników, zostawiając w tyle Chrome (27,9 proc.) oraz Firefoxa (25,4 proc.). Na odległej czwartej pozycji znalazło się Safari z wynikiem 1,8 proc. (dane za IV kwartał 2012).

Na prezentowaną różnicę składa się kilka czynników. Pod uwagę wzięto wszystkie wersje Internet Explorer, konserwatywne podejście szefostwa do zmian w biurze (z czym wiąże się również wciąż spora popularność systemu Windows XP), a także przyzwyczajenie pracowników do domyślnie ustawionych w pracy rozwiązań. Co by nie mówić, w dużej mierze pozycja IE zawdzięczana jest właśnie tej grupie docelowej i wszystko wskazuje na to, że trend ten nie zmieni się zbyt szybko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama