Internet Starlink trafił do Polski – ceny mogą zaskoczyć

Kosmiczny internet satelitarny od Elona Muska jest już dostępny w naszym kraju. Z usługi będzie mogła skorzystać ograniczona ilość osób, a koszt opłaty za sprzęt i abonament może wprawić w osłupienie.

SpaceX rozwija internet satelitarny Starlink, a kolejne satelity dołączają na orbitę, poszerzając zasięg usługi. Jakiś czas temu firma zwróciła się z zapytaniem do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o dostępność częstotliwości oraz o określenie warunków technicznych celem uzyskania pozwolenia radiowego na potrzeby projektu Starlink w naszym kraju. Jak się okazuje - wszystkie potrzebne formalności zostały już załatwione, a usługa w programie beta jest już dostępna w Polsce.

Obecnie kosmiczny internet działa u nas w mocno ograniczonym zakresie, a jego prędkość waha się  od 50 Mb/s do 150 Mb/s. Dostępność do sieci jest także możliwa wyłącznie dla ograniczonej liczby użytkowników w zależności od obszaru zamieszkania. Sytuacja ta ma się poprawić wraz z wyniesiemy na orbitę kolejnych satelitów Starlink oraz poszerzeniem infrastruktury naziemnej.

Reklama

Przy okazji poznaliśmy także polskie ceny Starlinka -  2269 zł za sprzęt, 449 zł miesięcznie za usługę i 229 zł za wysyłkę sprzętu. Przyznać trzeba, że jest to niemało.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX | Starlink | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy