Jednorazowe hasła Facebooka dla niepewnych komputerów

Użytkownicy Facebooka będą mogli teraz zamówić przysłanie SMS-em jednorazowego hasła logowania. W tym celu konieczne jest podanie numeru telefonu w ustawieniach konta.

W opinii portalu pozwoli to na logowanie się również z komputerów, których poziomu bezpieczeństwa nie da się samemu kontrolować, a więc na przykład z publicznych pecetów w hotelach, na lotniskach czy w kawiarniach. Zainstalowany tam trojan może wprawdzie odczytać takie jednorazowe hasło, ale nie będzie w stanie wykorzystać go przy późniejszych logowaniach - zresztą trojany przystosowane do kradzieży haseł z reguły nie dokonują prób równoczesnego logowania.

Uwierzytelnianie się z użyciem zwykłego hasła nadal będzie działało. Aby otrzymać SMS-em jednorazowe hasło (One Time Password, OTP), należy najpierw wysłać SMS o treści "OTP" pod numer wskazany w serwisie. Otrzymane hasło jednorazowe będzie można wykorzystać do zalogowania się przez maksymalnie 20 minut.

Poza tym Facebook rozszerzył sposoby sprawowania kontroli nad własnym kontem, pozwalając teraz użytkownikom zamykać zdalnie z innego komputera otwarte sesje - na przykład zapomnianą własną sesję nawiązaną z innego komputera albo zainicjowaną przez potencjalnego intruza. Facebook ma nadzieję, że ograniczy to kradzieże kont, które cieszą się dużą popularnością wśród spamerów.

Reklama

Za pomocą ulepszonych zabezpieczeń od niedawna także Microsoft i Google starają się utrudniać wykradanie kont e-mailowych.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | hasło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy